logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mobilna łączność w DaimlerChrysler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koncern DaimlerChrysler wdrożył na terenie zakładu w Kassel (Niemcy) system łączności bezprzewodowej dla przedsiębiorstw firmy Symbol. Jego zadaniem jest obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności pracy personelu.

DaimlerChrysler wykorzystuje komputery mobilne Symbol MC9000 oraz platformę Mobility Services Platform do rejestrowania i przesyłania danych gromadzonych na różnych etapach cyklu produkcyjnego oraz do zarządzania tymi danymi. Dotyczą one między innymi dostaw materiałów oraz magazynowania i wysyłki osi do samochodów dostawczych.

- Wybraliśmy komputery mobilne firmy Symbol ze względu na ich niezawodność, łatwość obsługi oraz elastyczność w zakresie instalowania własnych aplikacji. Urządzenia Symbol MC9000 przyczyniły się do znacznego zwiększenia efektywności pracy personelu koncernu DaimlerChrysler - powiedział Karsten Götze, jeden z kierowników projektu wdrożenia infrastruktury bezprzewodowej sieci lokalnej WLAN w ramach realizacji systemu SAP Automotive w zakładach DaimlerChrysler w Kassel. - Po raz pierwszy w zakładach naszej firmy został zastosowany jeden system łączności bezprzewodowej, obejmujący cały cykl produkcyjny.

W zakładach produkujących osie do pojazdów dostawczych gromadzone są ogromne ilości danych dotyczących produkcji i przechowywania wyrobów, wysyłki oraz odbioru i dostaw wyrobów gotowych. Ręczne liczenie i oznakowywanie pojedynczych wkrętów, pierścieni i osi było dla koncernu DaimlerChrysler kosztowne i czasochłonne. Komputery mobilne firmy Symbol przyczyniły się do przyspieszenia tego procesu, umożliwiając gromadzenie danych i przesyłanie ich bezpieczną bezprzewodową siecią lokalną do drukarek.

- Urządzenia mobilne MC9000 zapewniają niezawodność wymaganą w zakładach produkcyjnych, ponieważ mogą wytrzymać upadek na betonową posadzkę i są odporne na działanie innych czynników zewnętrznych, takich jak unoszące się w powietrzu drobiny pyłu - dodał Götze.

Komputery mobilne Symbol MC9000 oferują też centrom dystrybucji inne korzyści - wszystkie zainstalowane na nich aplikacje są bezpośrednio połączone z działającym w koncernie DaimlerChrysler systemem SAP Automotive. W tym celu wykorzystano moduł Mobisys Solution Builder - certyfikowane przez firmę SAP narzędzie dodatkowe, opracowane specjalnie dla komputerów mobilnych firmy Symbol. Komputery są wyposażone we wbudowanego agenta platformy MSP, który ułatwia wdrażanie i serwisowanie systemów mobilnych w przedsiębiorstwach oraz zarządzanie nimi. Dzięki temu DaimlerChrysler może automatycznie wdrażać i instalować nowe aplikacje na wszystkich komputerach mobilnych firmy Symbol oraz zarządzać nimi, a także zdalnie testować urządzenia. W porównaniu z testowaniem ręcznym rozwiązanie to zapewnia znaczną oszczędność czasu i obniżenie kosztów eksploatacji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj