logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Uroczyście otwarto pierwsze polskie Centrum Innowacji Microsoft

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 czerwca w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Innowacji Microsoft. Projekt, wspótworzony przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe oraz Politechnikę Poznańską, będzie wspierać nowatorskie rozwiązania i technologie w zakresie bezpieczeństwa informatycznego i usług outsourcingowych. Na otwarciu obecni byli m.in. Tomasz Bochenek, Dyrektor generalny ds. sprzedaży i marketingu na region Europy Środkowo-Wschodniej; Marek Roter, Dyrektor Generalny polskiego oddziału Microsoft; Grzegorz Bliźniuk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; prof. dr Wojciech Markiewicz z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN; dr Maciej Stroiński z PCSSu i wielu innych przedstawicieli świata nauki i biznesu.

Poznańskie Centrum Innowacji Microsoft będzie pełniło funkcję ośrodka współpracy w dziedzinie badań naukowych oraz rozwiązań informatycznych pomiędzy instytucjami rządowymi, samorządowymi, uczelniami wyższymi i przedsiębiorstwami. Do głównych zadań Centrum będzie należało udostępnianie aplikacji Microsoft szkołom i uczelniom wyższym, doradztwo w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego usług, poprawa jakości opieki medycznej w Wielkopolsce poprzez udoskonalanie systemu telekonsultacji przez Internet, oferowanie łatwego dostępu do usług elektronicznych oferowanych przez samorządy lokalne.

- Region Europy Środkowo - Wschodniej staje się coraz bardziej atrakcyjny dla Microsoftu. Potencjał jaki tutaj tkwi jest ogromny - mówi Tomasz Bochenek. - Polska jest szczególnie ważnym rynkiem. Dzisiejsze otwarcie Centrum Innowacji Microsoft to ogromny sukces Poznania, na który pracowano od wielu lat.

Wybór Poznania na miejsce Centrum Innowacji Microsoft jest wyrazem uznania dla wysokich kompetencji pracujących tu ludzi, szczególnie pracowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego i absolwentów wydziału informatycznego Politechniki Poznańskiej.

- To już tradycja Poznania, że właśnie tutaj pojawiają się najbardziej innowacyjne pomysły, które dopiero później wdrażane są w innych miastach - tłumaczy Tomasz Bochenek. - To dlatego zapadły decyzje - oczywiście po długotrwałych i obiektywnych analizach - aby pierwsze polskie Centrum tego typu założyć właśnie w stolicy Wielkopolski.

Firma Microsoft zainwestowała w utworzenie Centrum sto tysięcy dolarów, co ma pomóc w realizacji zdefiniowanego na rok planu. Na początku w Centrum znajdzie pracę dwadzieścia osób - głównie związanych z PCSSem i wydziałem informatycznym Politechniki Poznańskiej.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj