logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

SAP w farmacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Farmacol S.A., dystrybutor artykułów farmaceutycznych, wdrożył system zintegrowanego zarządzania finansami firmy SAP w całej swojej grupie kapitałowej.
- Poszukiwaliśmy zintegrowanego narzędzia, które pozwoliłoby nam w jednym systemie zebrać dane ze spółek grupy kapitałowej. Chcieliśmy sięgnąć jednocześnie po rozwiązanie sprawdzone nie tylko w Polsce, ale i na rynku światowym. Wybór systemu SAP ma dla nas też i tę zaletę, że możemy nie tylko wdrożyć oprogramowanie, ale i skorzystać z wiedzy konsultantów przy tworzeniu nowoczesnego standardu księgowego – mówi Bogusław Kobic, szef IT i zarazem szef projektu w Farmacolu S.A.

Farmacol wdrożył podstawowe funkcjonalności zarządzania finansami z aplikacji mySAP ERP Financials. Są to moduły: finanse (FI), środki trwałe (FI AA), treasury (TR), kontroling (CO). Bardzo ważnym elementem projektu było utworzenie automatycznych interfejsów do własnego systemu logistycznego przedsiębiorstwa, obejmujących zarówno przekazywanie dokumentów, jak i rozliczeń pomiędzy systemami.
- Z uwagi na olbrzymią skalę działania firmy - setki tysięcy operacji miesięcznie - napotkaliśmy na trudności natury ewidencyjnej. Właściwie przygotowywaliśmy dwa interfejsy. Jeden do przekazywania danych o ruchach magazynowych, drugi natomiast rejestruje skomplikowane rozliczenia, które też są wysyłane do systemu logistycznego. Przygotowanie interfejsów wymagało dostosowania obu systemów: SAP i logistycznego autorstwa firmy Polsoft. Interfejs jest konfigurowalny, czyli klient może w dalszym ciągu mapować operacje występujące w procesie logistycznym na system SAP - mówi Waldemar Kaduk, szef projektu w IDS Scheer Polska.

Prace wdrożeniowe systemu zarządzania finansami w Farmacolu trwały 9 miesięcy. Z systemu korzysta 100 użytkowników w kilku lokalizacjach: katowickiej centrali i jednostkach gospodarczych w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Jak przyznaje Bogusław Kobic, udało się uzyskać założone cele zdefiniowane przed podjęciem decyzji o wdrożeniu zintegrowanego systemu zarządzania finansami: konsolidację danych, możliwość standaryzacji pewnych obszarów raportowania, jak i przychodzącej informacji.

Farmacol planuje dalszą centralizację funkcji księgowych, wdrożenie hurtowni danych, umożliwiającej bardziej precyzyjne analizy i prognozy.
Ostatnio zmieniany piątek, 16 czerwiec 2006 08:28

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj