logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Apetyt na informację

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z jednej strony mamy sieci handlowe, z drugiej dostawców. Ci ostatni dostarczają towary do tych pierwszych. Niby proste, ale sam produkt to przecież nie wszystko. Wraz z każdym produktem musi iść bezbłędna i pełna o nim informacja. Obydwu stronom zależy na tym, aby towar znalazł się na półce sklepowej jak najszybciej, aby wyeliminować sytuacje jego braku na półkach, ograniczyć ilość pracy ręcznej, ilość błędnych zamówień i idących za tym korekt…

Cały proces dystrybucji produktu można jednak zautomatyzować. Jest tylko jeden warunek – wysokiej jakości dane. Badania przeprowadzone przez AT Kearney wykazały, że 3,5% zysku firmy tracą tylko i wyłącznie z powodu niespójnych danych o produkcie.

Rozwiązaniem mogą być elektroniczne katalogi produktów. Są to dostępne za pomocą internetu systemy informatyczne, umożliwiające przechowywanie danych o produktach a także zarządzanie nimi oraz ich współdzielenie z parterami handlowymi.

Katalog SINFOS, będący największym katalogiem w Europie, rozpoczyna swoją działalność w Polsce. Spółka została powołana do życia w listopadzie 2006 r., jako Joint Venture firm SINFOS GmbH z siedzibą w Kolonii oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania z Poznania.

Działający na polskim rynku pod nazwą EANIC-SINFOS katalog zawierał będzie ponad 200 atrybutów opisujących produkt, co pozwala na zaspokojenie „apetytu na informację” wszystkich sieci handlowych. Dane o produktach znajdują się w jednym miejscu, co zapewnia ich szybką i prostą aktualizację, automatyczną dystrybucję danych do odbiorców i pełną synchronizację między systemami dostawcy i odbiorcy. Za tym idzie eliminacja błędów na dokumentach, minimalizacja liczby zwrotów towarów, eliminacja ręcznej aktualizacji danych, odbiorcy natomiast otrzymują automatyczne powiadomienia o zmianach dotyczących produktów, promocjach, datach dostępności produktu… A to zaledwie kilka najważniejszych korzyści, jakie oferuje uczestnictwo w katalogu EANIC-SINFOS.

Spójrzmy teraz na tę kwestię w skali globalnej. Dziś synchronizacja danych o produkcie staje się coraz bardziej istotna: EPC (Electronic Product Code) i RFID (Radio Frequency Identification) wymagają najwyższej jakości danych. Poprzez GDSN (Global Data Synchronisation Network) firmy będące uczestnikami łańcucha dostaw mają możliwość synchronizacji aktualnych danych o produkcie w skali całego świata. Katalog EANIC-SINFOS, posiadający certyfikat GDSN, zapewnia ogólnoświatowy zasięg oraz efektywną wymianę danych w oparciu o globalne standardy.

Obecnie ponad 2.500 użytkowników w 13 krajach jest zarejestrowanych w katalogu SINFOS. Znaleźć tam można 2 miliony produktów, ponad 5 tysięcy produktów jest wprowadzanych i przetwarzanych każdego dnia w samych tylko Niemczech.

Warto zauważyć, że SINFOS Polska nie startuje od zera. Komentując powstanie wspólnego przedsięwzięcia Grzegorz Szyszka, Dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, Prezes GS1 Polska, powiedział: - Dla naszych aktualnych klientów jest szczególnie istotne, że dane z działającego już w Instytucie katalogu EANIC mogą zostać zintegrowane z katalogiem EANIC-SINFOS. To duża oszczędność czasu i pieniędzy.
 
Z drugiej strony mamy doskonały produkt, zbudowany na ponad 10-cio letnim doświadczeniu niemieckiego partnera.
 
- SINFOS ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu danymi i stale poszerza swoje wpływy w Europie - dodaje dalej Dyr. Szyszka.

O dotychczasowych sukcesach SINFOS może świadczyć lista referencyjna klientów, na której znajdują się firmy takie jak Grupa Metro, OBI, Lidl, Billa, Bonduelle, Danone, Ferrero, Gillette, L’Oreal, Nestle, Procter & Gamble, Unilever, Wrigley, Bahlsen, Colgate Palmolive, GlaxoSmithKline, Hochland, Kraft, Tchibo, Zott…

- Mając za sobą świetny produkt i ofertę dostosowaną do oczekiwań Klientów stawiamy sobie bardzo ambitne cele zdobycia w krótkim czasie pozycji lidera na tym, tak ciekawym i dynamicznie rozwijającym się, rynku. Jestem przekonany, że nasi Klienci odniosą ze współpracy z SINFOS Polska bardzo wymierne i znaczące korzyści. Nie chodzi tylko o poprawę jakości danych i idącą za tym obniżkę kosztów. Stawką jest jeszcze coś innego – z punktu widzenia dostawców EANIC-SINFOS może być furtką do wejścia na nowe rynki i szybkie zwiększenie przychodów, sieci natomiast zyskują bogatą bazę potencjalnych nowych dostawców. Wszystko to bez wielkich nakładów – wejście do katalogu EANIC-SINFOS otwiera przed każdą firmą automatycznie całe spektrum możliwości oferowanych przez system. Dla każdego z naszych Klientów chcemy być nie tylko kolejnym dostawcą usług, ale przede wszystkim godnym zaufania partnerem i doradcą. Mamy bardzo kompetentny zespół, który już nie może się doczekać końca fazy organizacyjnej i pierwszych wdrożeń - mówi Marek Tokarewicz, Prezes SINFOS Polska

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj