logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa wersja SUSE Linux

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Novell poinformował o ulepszeniu systemu SUSE Linux w wersji przystosowanej do obsługi systemów czasu rzeczywistego - SUSE Linux Enterprise Real Time (SLERT).  W celu szybszego rozwoju tego produktu Novell nawiązał partnerską współpracę z renomowanymi, specjalistycznymi firmami Concurrent i Voltaire.
 
- SUSE Linux Enterprise Real Time umożliwia maksymalizowanie wydajności w sposób ukierunkowany na zadania, które muszą być wykonane w określonym czasie, na przykład w przypadku aplikacji finansowych - ocenia Ken Barnes, wiceprezes ds. działalności i planowania w firmie Wombat Financial Software. - Związane z tą technologią plany Novella świadczą o tym, że firma zamierza nadal dostarczać cenne innowacje dla rynku kapitałowego.
 
System SUSE Linux Enterprise Real Time, stworzony w oparciu o platformę SUSE Linux Enterprise, zawiera ulepszenia jądra systemowego, pakiety, narzędzia i programy użytkowe gwarantujące solidność, wydajność, małe opóźnienia oraz deterministyczne działanie. To obecnie jedyny na rynku system operacyjny czasu rzeczywistego typu open source oferowany przez dystrybutora rozwiązań linuksowych dla biznesu. Dzięki technologii czasu rzeczywistego klienci mogą przeznaczać część przepustowości sieci oraz wydajności procesorów i innych elementów sprzętowych do obsługi obciążeń o wysokim priorytecie i krytycznym znaczeniu. Obsługa takich obciążeń nie będzie przerywana przez wywołania systemowe spowodowane obciążeniami o niższym priorytecie lub zadaniami systemowymi.
 
W lipcu 2007 r. firma Novell wyda aktualizację serwisową systemu SUSE Linux Enterprise Real Time, która będzie zawierać ulepszenia z wydanej niedawno poprawki Service Pack 1 dla systemu SUSE Linux Enterprise, m.in. nowe funkcje obsługi pamięci masowej i procesorów. Aktualizacja będzie obejmować także obsługę najnowszego stosu InfiniBand o otwartym kodzie źródłowym — Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED) 1.2 (który staje się branżowym standardem łączenia serwerów i pamięci masowych).
 
W przygotowywanej obecnie nowej generacji systemu SUSE Linux Enterprise Real Time twórcy skupiają się na znacznym ograniczeniu opóźnień i ulepszeniu wydajności. Dotyczy to nie tylko aplikacji ze stosunkowo niewielką liczbą wątków, którym można nadać priorytety i które można chronić, ale także aplikacji wielowątkowych wymagających małych opóźnień, takich jak przesyłanie komunikatów Java w czasie rzeczywistym.
Ostatnio zmieniany czwartek, 28 czerwiec 2007 10:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj