logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa wersja SUSE Linux

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Novell poinformował o ulepszeniu systemu SUSE Linux w wersji przystosowanej do obsługi systemów czasu rzeczywistego - SUSE Linux Enterprise Real Time (SLERT).  W celu szybszego rozwoju tego produktu Novell nawiązał partnerską współpracę z renomowanymi, specjalistycznymi firmami Concurrent i Voltaire.
 
- SUSE Linux Enterprise Real Time umożliwia maksymalizowanie wydajności w sposób ukierunkowany na zadania, które muszą być wykonane w określonym czasie, na przykład w przypadku aplikacji finansowych - ocenia Ken Barnes, wiceprezes ds. działalności i planowania w firmie Wombat Financial Software. - Związane z tą technologią plany Novella świadczą o tym, że firma zamierza nadal dostarczać cenne innowacje dla rynku kapitałowego.
 
System SUSE Linux Enterprise Real Time, stworzony w oparciu o platformę SUSE Linux Enterprise, zawiera ulepszenia jądra systemowego, pakiety, narzędzia i programy użytkowe gwarantujące solidność, wydajność, małe opóźnienia oraz deterministyczne działanie. To obecnie jedyny na rynku system operacyjny czasu rzeczywistego typu open source oferowany przez dystrybutora rozwiązań linuksowych dla biznesu. Dzięki technologii czasu rzeczywistego klienci mogą przeznaczać część przepustowości sieci oraz wydajności procesorów i innych elementów sprzętowych do obsługi obciążeń o wysokim priorytecie i krytycznym znaczeniu. Obsługa takich obciążeń nie będzie przerywana przez wywołania systemowe spowodowane obciążeniami o niższym priorytecie lub zadaniami systemowymi.
 
W lipcu 2007 r. firma Novell wyda aktualizację serwisową systemu SUSE Linux Enterprise Real Time, która będzie zawierać ulepszenia z wydanej niedawno poprawki Service Pack 1 dla systemu SUSE Linux Enterprise, m.in. nowe funkcje obsługi pamięci masowej i procesorów. Aktualizacja będzie obejmować także obsługę najnowszego stosu InfiniBand o otwartym kodzie źródłowym — Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED) 1.2 (który staje się branżowym standardem łączenia serwerów i pamięci masowych).
 
W przygotowywanej obecnie nowej generacji systemu SUSE Linux Enterprise Real Time twórcy skupiają się na znacznym ograniczeniu opóźnień i ulepszeniu wydajności. Dotyczy to nie tylko aplikacji ze stosunkowo niewielką liczbą wątków, którym można nadać priorytety i które można chronić, ale także aplikacji wielowątkowych wymagających małych opóźnień, takich jak przesyłanie komunikatów Java w czasie rzeczywistym.
Ostatnio zmieniany czwartek, 28 czerwiec 2007 10:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj