logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

System SAP w WSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SAP – najpopularniejszy na świecie system informatyczny wspomagający zarządzanie firmą poznają studenci w trakcie nauki w Wyższej Szkole Logistyki. To już czwarty system wdrożony w laboratoriach dydaktycznych WSL, pozwalający studentom nabyć praktyczne umiejętności obsługi systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyką i bez problemu znaleźć pracę tuż po studiach.

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu dołączyła do wielomilionowej rodziny użytkowników, korzystających z najpopularniejszego na świecie, systemu informatycznego. SAP, bo o nim tu mowa, to system który nie tylko wspiera zarządzanie firmą, ale także ułatwia relacje z klientami, partnerami logistycznymi, dostawcami, pracownikami, jak również dostawcami usług finansowych. Od nowego roku akademickiego studenci WSL poznają system SAP zarówno w teorii jak i praktyce. Szkoła podpisała porozumienie o współpracę z firmą Business Consulting Center z Suchego Lasu, specjalizującą się we wdrożeniach systemu SAP.

- W szkoleniach wezmą udział najzdolniejsi studenci studiów magisterskich uzupełniających na kierunku „Manager logistyki”. Podczas zajęć laboratoryjnych zagadnienia będą omawiane w specjalnie przygotowanym systemie szkoleniowym, odzwierciedlającym funkcjonowanie prawdziwego przedsiębiorstwa - wyjaśnia dr inż. Bogusław Śliwczyński, kierownik Katedry Informacji Logistycznej i Informatyki. - Dzięki temu studenci poznają system SAP zarówno w teorii jak i praktyce. Wiedza ta, z pewnością zaowocuje w przyszłości. Chociażby podczas szukania pracy w prestiżowych firmach, w których wykorzystuje się w zarządzaniu nowoczesny system SAP - dodaje.

Oprogramowanie SAP pozwala przedsiębiorstwom na znaczne usprawnienie procesów operacyjnych i decyzyjnych, zwiększa wydajność wszystkich obszarów związanych z obsługą klientów, a także dodatkowo daje możliwość powiększenia przychodów, dzięki pełnej integracji obszarów finansów i sprzedaży. Dlatego coraz więcej firm zarówno w Polsce jak i zagranicą decyduje się na jego wdrożenie. Przedsiębiorstwa, które pracują w SAP to między innymi: Kompania Piwowarska, Netia, Volkswagen Poznań, Amica Wronki i Telewizja Polska SA.

Studenci WSL poznają działanie SAP w różnych branżach, dzięki temu ich atrakcyjność na rynku pracy wzrośnie jeszcze bardziej. Tym bardziej, że współpraca z firmą BCC uwzględnia również możliwość pisania prac dyplomowych przez przyszłych absolwentów, na potrzeby wdrożeń systemu w przedsiębiorstwach.

- W dzisiejszych czasach logistyk pracuje przede wszystkim przy użyciu komputera, wykorzystując do tego nowoczesne oprogramowania pozwalające mu na jeszcze wydajniejszą pracę – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Uczelnia konsekwentnie wdraża do procesu edukacji kolejne systemy tak, aby absolwenci byli w pełni przygotowani do objęcia stanowisk logistycznych bez potrzeby przechodzenia dodatkowych szkoleń. System SAP jest czwartym po Graffiti, Qguar i iScala programem wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem, który poznają studenci naszej uczelni.

Jak na razie szkolenie z zakresu obsługi programu przechodzą pracownicy Wyższej Szkoły Logistyki, którzy od nowego roku akademickiego będą prowadzić zajęcia laboratoryjne. W planach władz Szkoły jest również wydanie skryptu z materiałami szkoleniowymi, który pozwoli studentom rzetelnie przygotować się do zajęć oraz poszerzyć wiedzę o wiele dodatkowych, pasjonujących szczegółów funkcjonowania najlepszego, a jednocześnie złożonego systemu informatycznego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 sierpień 2008 10:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj