logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mail Boxes rozwija swoją sieć w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mail Boxes Etc. międzynarodowa sieć franczyzowa w branży usług dla biznesu chce zintensyfikować rozwój na polskim rynku. MBE, porównywalna do McDonald`sa pod względem siły ekspansji na międzynarodowym rynku franczyzy, planuje w ciągu pięciu lat otworzyć w Polsce 70 placówek.   
 
Mail Boxes Etc. powstał w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie światowa sieć liczy ok. 6 tys. punktów zlokalizowanych w 58 krajach, z czego ok. tysiąc punktów działa w Europie. W 2007 roku sieć zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Franchise 500” magazynu Entrepreneur w kategorii usług pocztowych i biznesowych na przestrzeni ostatnich 17 lat. Ranking ocenia najlepsze systemy franczyzowe pod względem stabilności finansowej, siły konceptu biznesowego oraz potencjał ich rozwoju na zagranicznych rynkach. Od 2001 roku MBE należy do międzynarodowego koncernu UPS. Jest to największa na świecie firma zajmująca się dostarczaniem przesyłek oraz jeden z głównych globalnych dostawców wyspecjalizowanych usług transportowych i logistycznych.

Aktualnie Mail Boxes Etc. jest najważniejszym partnerem UPS w zakresie obsługi klientów detalicznych. Podobnie wygląda współpraca w Polsce. Wszystkie usługi kurierskie zlecone w polskich placówkach MBE realizuje UPS oferując niższe stawki za wysyłki.

Aktualnie w Polsce funkcjonuje sześć placówek MBE. Cztery z nich działają w Warszawie i po jednej w Katowicach oraz w Krakowie. Zadaniem wymienionych punktów MBE była weryfikacja krajowego popytu na usługi świadczone przez sieć. Według informacji Dariusza Babiarczyka, dyrektora ds. organizacji i marketingu Mail Boxes Etc., placówki z powodzeniem realizują założone cele MBE oraz wykazują tendencję wzrostu sprzedaży i zysków.
- Istniejące placówki MBE osiągnęły poziom satysfakcjonujących zysków. Prognozujemy, że wzrost obrotów w 2008 roku wyniesie 130 proc. w porównaniu do roku poprzedniego - mówi Dariusz Babiarczyk. - Według naszych przypuszczeń, w kolejnych latach sprzedaż w MBE będzie wzrastać o ok. 40 proc. Sieć zamierza wykorzystać potencjał rynku i docelowo otworzyć w całej Polsce 100 – 120 placówek MBE.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów…

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów ruchu PKP Intercity

Na co dzień czujni, śledzą bieżącą sytuację na sieci kolejowej. Pracują przez cały rok, 24...

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj