logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Terminale radiowe w L'Oreal - opis wdrożenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zanim do sklepów kosmetycznych trafią produkty firmowane jedną z marek Grupy L'Oreal, najpierw w Centrum Dystrybucji w podwarszawskim Błoniu musi się odbyć szczegółowy proces kompletacji, sprawny i zgodny ściśle z zamówieniami złożonymi przez kontrahentów. L'Oreal Polska, chcąc zadbać o poprawność tego procesu, zaprosiła firmę SKK - Systemy Kodów Kreskowych SA do przeprowadzenia odpowiedniego wdrożenia.

L'Oreal Polska zwróciła się do SKK z propozycją przedstawienia oferty na przeprowadzenie wdrożenia terminali radiowych w swoim magazynie dystrybucyjnym w Błoniu pod Warszawą. Okazała się ona na tyle interesująca, że L'Oreal zdecydował się na podjęcie współpracy. Niewątpliwie istotnym atutem oferty SKK było bardzo indywidualne podejście do oczekiwań i potrzeb klienta, także uwzględnienie w projekcie przygotowywanego wdrożenia możliwości SAP/R3 - systemu informatycznego zarządzającego magazynem w Błoniu.  

Praca w Centrum Dystrybucyjnym to codzienne przygotowywanie dużej liczby zróżnicowanych przesyłek kierowanych do wielu odbiorców. Problemem, który miało rozwiązać wdrożenie, było usprawnienie kilku kluczowych operacji magazynowych, m.in. procesu przyjęć, kompletacji detalicznej. Dotychczas pracownicy magazynu polegali na systemie opartym na zleceniach w formie papierowej. SKK zaproponowało rozwiązanie łączące możliwości terminala ręcznego Intermec CK31 oraz funkcjonalność zewnętrznego czytnika kodów kreskowych Intermec SF51.

Intermec CK31 łączy w sobie charakterystyczną dla firmy Intermec odporność mechaniczną  Jest przygotowany do działania w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, wykonany z dbałością o ergonomię, a możliwość odczytu kodów w dowolnym ustawieniu powoduje, że pracownicy nie muszą nadwerężać nadgarstków, aby ustawić skaner równolegle do kodu.  Z kolei Intermec SF51 to proste i łatwe w obsłudze, mające kształt cygara czytniki, które pozwalają – po odczytaniu kodu towaru – uwolnić rękę i ułożyć towar na palecie. Zastosowanie tego rozwiązania nie tylko podnosi komfort pracy, ale także skraca czas potrzebny do wykonania poszczególnych zadań i eliminuje ryzyko błędu. Czytnik może pracować non stop przez 12 godzin (ponad 5 tys. odczytów), jego zasięg odczytu wynosi 0,5 metra, a szerokość 18 centymetrów. Skaner czyta kody jednowymiarowe, ma jednak opcję czytania kodów PDF, a także zniszczonych i zabrudzonych. Wyposażony w Bluetootha zapewnia łączność bezprzewodową.

W ramach przeprowadzonego wdrożenia na wózkach widłowych pobierających palety zamontowano polecane przez SKK terminale wózkowe Intermec CV30, które zostały połączone w system komunikujący się z siecią radiową opartą na systemie Cisco. Ich konstrukcja pozwala na montaż właściwie na każdej powierzchni, a niewielkie rozmiary poprawiają bezpieczeństwo kierowców wózków poprzez poprawę widoczności.

SKK zajęło się też zintegrowaniem dostarczonych urządzeń – czytników i terminali - z systemem SAP/R3. Częścią tego systemu jest moduł WM, który wspiera zarządzanie procesami magazynowymi, m.in. pozwala zaplanować wysyłkę towarów w taki sposób, aby  zoptymalizować wykorzystanie posiadanych zasobów. W magazynie L'Oreala operacje te możliwe są właśnie dzięki wyposażeniu w czytniki kodów kreskowych terminali ręcznych i wózkowych. SKK dostarczyła również oprogramowanie Smart System – które ułatwia administratorowi zdalne zarządzanie terminalami (przez sieć radiową) oraz SKK Starter ułatwiające operatorowi nawigację w systemie Windows Mobile zainstalowanym na terminalach oraz blokuje użytkownikowi dostęp do funkcji systemu, które nie są konieczne do pracy.

Niewątpliwie najważniejszym efektem przeprowadzonego wdrożenia jest usprawnienie pracy magazynu, eliminacja błędów podczas kompletacji produktów, a przede wszystkim podniesienie komfortu pracowników.

Anna Gagaczowska
Kierownik Działu Promocji
SKK -Systemy Kodów Kreskowych SA

Ostatnio zmieniany piątek, 06 luty 2009 10:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

ADR Tool 2017 - ADR w kieszeni

ADR Tool 2017 - ADR w kieszeni

ADR Tool 2017 to już druga edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych...

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, został po raz kolejny laureatem programu Inwestor...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj