logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowoczesne zarządzanie w Stoczni Marynarki Wojennej SA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma IFS realizuje drugi etap wdrożenia systemu klasy ERP IFS Applications w gdyńskiej Stoczni Marynarki Wojennej SA. Przyczyni się to do zwiększenia kontroli, efektywności oraz konkurencyjności spółki na rynku. Funkcjonalności systemu IFS wdrożone w pierwszym etapie projektu zakończonym w marcu 2008 r. wpłynęły już na redukcję kosztów i czasu dostaw.

Stocznia Marynarki Wojennej SA zajmuje się remontami, budową, przebudową i modernizacją jednostek pływających Marynarki Wojennej, floty handlowej, rybackiej i technicznej. W zakres działalności Stoczni wchodzi również produkcja urządzeń specjalnych, wyrobów, podzespołów i części zamiennych. Ponadto, firma świadczy różnego typu usługi - od remontowych, dokowych, projektowych i kooperacyjnych aż po transportowe, spedycyjne i magazynowe. Ze względu na różnorodną działalność, w maju 2007 roku, Stocznia Marynarki Wojennej SA zdecydowała się na wdrożenie najnowszej wersji IFS Applications. System zastąpił rozwiązanie, z którego Stocznia Marynarki Wojennej SA korzystała wcześniej i usprawnił działalność przedsiębiorstwa.

Stocznia zdecydowała się na wybór IFS Applications, ponieważ silną stroną systemu są funkcjonalności szczególnie ważne dla przedsiębiorstw, w których działalności dominuje realizacja projektów. Rozwiązanie jest już z powodzeniem wykorzystywane przez około 40 stoczni na całym świecie, co potwierdza doświadczenie firmy IFS w tej branży. Istotna była również silna pozycja IFS wśród dostawców systemów klasy ERP w Polsce.

Proces wdrożeniowy został podzielony na dwa etapy. Etap pierwszy, trwający od 15 maja 2007 roku do 31 marca 2008 roku, objął następujące moduły: IFS Finanse, IFS Dystrybucja (w zakresie zaopatrzenia), IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace. Celem tego etapu było zastąpienie dotychczas stosowanego rozwiązania informatycznego nowoczesnym, zintegrowanym systemem wspomagającym zarządzanie klasy ERP.

Obecnie w Stoczni Marynarki Wojennej SA realizowany jest drugi etap wdrożenia IFS Applications, który znacznie rozszerza zakres projektu. Wdrażane są kolejne istotne moduły: IFS Dystrybucja (w części dotyczącej sprzedaży), IFS Produkcja, IFS Projekt, IFS Remonty oraz IFS Zarządzanie Dokumentacją. Uruchomienie systemu w pełniej funkcjonalności, określonej w drugim etapie wdrożenia planowane jest na drugą połowę 2009 r.

Stocznia dostrzega już efekty wdrożenia systemu IFS Applications. Przedsiębiorstwo zalicza do nich przede wszystkim usprawnienie zarządzania gospodarką magazynową - dane na temat tego czy potrzebny materiał jest w magazynie i w jakiej ilości, są dostępne na bieżąco. Ograniczono również koszty zakupów i magazynowania, a czas dostawy uległ znacznemu skróceniu.
 
Obecnie z systemu IFS Applications w Stoczni Marynarki Wojennej SA korzysta 450 użytkowników.
Ostatnio zmieniany piątek, 13 luty 2009 09:53

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj