logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

IFS i Saab podpisały umowę o partnerstwie strategicznym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Saab podpisała umowę o partnerstwie strategicznym, w ramach której rozwiązanie IFS Applications stanie się częścią oferty wsparcia technicznego realizowanego przez firmę. Pierwszy duży kontrakt zawarty w ramach współpracy partnerskiej dotyczy kompleksowego wsparcia informatycznego dla obsługi technicznej systemu lotniczego samolotu szkoleniowo-bojowego SK60.

W ramach zawartej umowy, dział wsparcia technicznego Saab, oprócz wykorzystania systemu IFS Applications dla potrzeb wewnętrznych, zaoferuje swoim klientom różnorodne modele biznesowe obejmujące usługi związane z informatyką i zarządzeniem informacją. Dzięki temu firma Saab, pełniąc rolę integratora wsparcia technicznego będzie mogła, we współpracy z IFS, wdrażać odpowiednie rozwiązania u klientów, świadczyć usługi jako dostawca aplikacji oraz zarządzać procesami przy wykorzystaniu swoich własnych systemów wewnętrznych.

Klienci działający w sektorach lotnictwa cywilnego, bezpieczeństwa i obrony coraz częściej wymagają kompleksowych rozwiązań obejmujących obsługę techniczną, naprawy i remonty (MRO) w całym cyklu eksploatacji produktu. Przykładem jest tutaj kontrakt o wartości 900 milionów koron szwedzkich, w ramach którego Saab, jako dostawca, jest odpowiedzialny za zabezpieczenie logistyczne, w tym obsługę techniczną wszystkich samolotów SK 60 służących w Szwedzkich Siłach Zbrojnych. Ponadto firma Saab ma za zadanie zagwarantować pełna gotowość techniczną tych samolotów.

- Rozważamy szereg możliwości współpracy z władzami wojskowymi i cywilnymi, jak również pracujemy nad określeniem ram współpracy z IFS tak, aby połączyć nasze działania w zakresie rozwoju, sprzedaży i marketingu. Według naszych szacunków wartość rynku dla usług i produktów związanych ze wsparciem technicznym, naprawami i remontami w ciągu następnych 10 lat wyniesie od 1,6 - 3 miliardów koron szwedzkich - mówi Göran Kristoffersson, dyrektor ds. rozwoju w Saab Aerotech.

Najprostsza forma usług wsparcia technicznego, świadczonych przez firmy zewnętrzne to umowa zawierana w ramach tzw. umowy PBL (Performance Based Logistics). W Szwecji często używany jest termin Partnerstwo Publiczno-Prywatne (PPP).
- To pierwszy duży projekt w ramach Partnerstwa Publiczno Prywatnego z udziałem szwedzkiego sektora obronnego, w którym uczestniczymy. Nad podobnymi rozwiązaniami współpracujemy już od dawna z siłami zbrojnymi Wielkiej Brytanii i USA. Teraz we współpracy z firmą Saab możemy zaoferować sprawdzone rozwiązania, które będą mogły być wykorzystywane w przyszłych przedsięwzięciach typu PPP w Szwecji. Oferowane przez nas rozwiązania przyczyniają się do poprawy wydajności pracy i oszczędności - powiedział Glenn Arnesen, dyrektor zarządzający IFS Scandinavia.
 
Rozwiązanie IFS Applications dla lotnictwa i sektora obrony składa się ze standardowych modułów wspierających kompleksową obsługę techniczną, naprawy i remonty (MRO) oraz zarządzanie flotą w strukturach obronnych. System IFS Applications dla sektora obrony został zaprojektowany tak, aby spełniać indywidualne wymagania wynikające z prowadzenia obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO) oraz usprawniać zarządzanie flotą i łańcuchem dostaw.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj