logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

SENTE - od sklepów internetowych do systemów ERP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wrocławska spółka SENTE Systemy Informatyczne, twórca i dostawca systemów ERP na polskim rynku, obchodzi 10. rocznicę powstania. Choć początki nie były łatwe, dziś ponad 70 przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych z powodzeniem wykorzystuje jej autorską aplikację SENTE eSystem.Początki firmy wzięły się z pasji, wiedzy i doświadczenia związanego z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, które łączyło czterech przyjaciół: Daniela Urbana, obecnie prezesa zarządu spółki; Jakuba Czyżkowskiego, członka zarządu; Marcina Smereki, dziś dyrektora Działu Rozwoju Oprogramowania oraz Grzegorza Prokopskiego, który nie współpracuje już z firmą. Twórcom sprzyjał czas olbrzymiej ekspansji Internetu w Polsce, przypadający na przełomie 2000 i 2001 roku. W tym czasie zaczęły powstawać m.in. sklepy internetowe, funkcjonujące na zasadach B2C oraz witryny B2B, w których upatrywali szansę na biznes. Już w 2001 roku podjęli aktywne działania handlowe i poszukiwanie nowych klientów, czego rezultatem było opracowanie oprogramowania wspomagającego zarządzanie sprzedażą i dystrybucją dla firm Polger i Meteor. Stanowiło ono podstawę przyszłego autorskiego oprogramowania firmy. W tym samym czasie potencjalni klienci coraz częściej zgłaszali potrzebę implementacji systemów m.in. do magazynowania i fakturowania.

- To doświadczenie nauczyło nas, że przedsiębiorstwa potrzebują pełnego systemu ERP, który ułatwi im zarządzanie oboma obszarami w firmie, a także jak ważne jest kompleksowe zaspokajanie ich potrzeb informacyjnych. Tej zasadzie jesteśmy wierni do dziś - mówi Daniel Urban, prezes zarządu spółki.

Po latach doświadczeń opracowano zintegrowaną aplikację SENTE eSystem, która obecnie wspomaga zarządzanie przedsiębiorstwem w obszarze logistyki, finansów i księgowości, personelu, CRM (relacje z klientami), produkcji, WMS (magazyn wysokiego składu), obiegu dokumentów i workflow oraz e-commerce. Obecnie z tego oprogramowania korzysta ponad siedemdziesiąt średnich i dużych przedsiębiorstw, głównie z branży handlowej, produkcyjnej i usługowej. Aktualnie firma pracuje nad wersją 3.0 oprogramowania. Zarówno firma, jak i jej sztandarowy produkt, są nagradzane przez niezależne instytucje gospodarcze, m.in. przez Wrocławską Izbę Gospodarczą oraz firmę Microsoft, która w 2008 roku przyznała oprogramowaniu WMS tytuł Aplikacji Roku za najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem. W 2009 roku BRE Bank wyróżnił firmę srebrnym certyfikatem za zgodność w zakresie obustronnej wymiany danych, między aplikacją SENTE eSystem, a jego systemami bankowości elektronicznej.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj