logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

W poszukiwaniu bezpiecznych sklepów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według badań serwisu Sklepy24.pl aż 67% Polaków boi się kupować w e-sklepach. Ten niepokojący wynik jest rezultatem coraz częstszych oszustw i prowadzenia nielegalnych działalności w Internecie. Klienci nie mają zaufania do sprzedawców obawiając się, że oferowany produkt nie spełni stawianych norm i w efekcie stracą swoje pieniądze.
Jak zatem upewnić się, że sklep, w którym zamawiamy jest bezpieczny?

Pierwszym krokiem jest zweryfikowanie danych kontaktowych, które powinny znajdować się na stronie internetowej. Musisz upewnić się, że nazwa i adres sprzedawcy jest aktualny oraz, że firma posiada dane identyfikacyjne. Możesz też przeczytać opinie i komentarze osób, które kupowały na danej stronie internetowej, bądź przeczytać regulamin sklepu. Jeśli masz jednak wątpliwości, warto zapytać profesjonalistów, którzy pomogą Ci zorientować się czy zakupy w danym sklepie będą bezpieczne, a transakcja przebiegnie bez problemów - wszystkie te i dodatkowe informacje sprawdza dla Ciebie portal Jakkupować.pl

Serwis internetowy Jakkupować.pl, ułatwia robienie zakupów a od stycznia 2011 r. informuje także o sklepach posiadających elektroniczny certyfikat Euro-Label.

Głównym celem serwisu Jakkupować.pl jest doradzanie konsumentom w podejmowaniu decyzji podczas zakupów tradycyjnych oraz internetowych. Na stronie znajdziemy artykuły i porady na tematy związane z kupowaniem on-line jak np.: na co zwracać uwagę by dopasować produkt do swych potrzeb, jak wybierać produkty oraz jak i gdzie kupować bezpiecznie w Internecie. Portal Jakkupować.pl oferuje także poradnik prawny zawierający zestaw wskazówek, które pomogą nam uniknąć nieuczciwych sprzedawców i nauczą jak dochodzić swoich praw.

Od początku tego roku, na portalu możemy dowiedzieć się o sklepach posiadających symbol Euro-Label, który świadczy o tym, że warunki sprzedaży są zgodne z prawem i zrozumiałe dla konsumentów, a sprzedawca respektuje przepisy konsumenckie i stosuje kodeks dobrych praktyk handlowych. Klient certyfikowanych sklepów ma pewność, że produkt będzie dostarczony zgodnie z zamówieniem, natomiast w przypadku nieprawidłowości w transakcji może skorzystać z procedury rozpatrywania skargi, którą świadczy Jednostka Certyfikująca w ramach pozasądowego rozpatrywania sporów.

Jak mówi Kinga Szewczyk, kierownik polskiej sekcji Euro-Label - Wszyscy sprzedawcy odznaczeni symbolem jakości Euro-Label pomyślnie ukończyli nasz intensywny proces sprawdzający i są stale poddawani nowym kontrolom.

Według raportu TNS OBOP, Polak wydaje średnio 146 zł miesięcznie na zakupy w sklepach internetowych. Handel elektroniczny to najszybciej rozwijająca się branża w Europie i zarazem największa kolebka oszustów żerujących na naiwności konsumentów. Warto więc uzbroić się w wiedzę na temat bezpiecznego kupowania aby nie paść ofiarą internetowych złodziei.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj