logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

W poszukiwaniu bezpiecznych sklepów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według badań serwisu Sklepy24.pl aż 67% Polaków boi się kupować w e-sklepach. Ten niepokojący wynik jest rezultatem coraz częstszych oszustw i prowadzenia nielegalnych działalności w Internecie. Klienci nie mają zaufania do sprzedawców obawiając się, że oferowany produkt nie spełni stawianych norm i w efekcie stracą swoje pieniądze.
Jak zatem upewnić się, że sklep, w którym zamawiamy jest bezpieczny?

Pierwszym krokiem jest zweryfikowanie danych kontaktowych, które powinny znajdować się na stronie internetowej. Musisz upewnić się, że nazwa i adres sprzedawcy jest aktualny oraz, że firma posiada dane identyfikacyjne. Możesz też przeczytać opinie i komentarze osób, które kupowały na danej stronie internetowej, bądź przeczytać regulamin sklepu. Jeśli masz jednak wątpliwości, warto zapytać profesjonalistów, którzy pomogą Ci zorientować się czy zakupy w danym sklepie będą bezpieczne, a transakcja przebiegnie bez problemów - wszystkie te i dodatkowe informacje sprawdza dla Ciebie portal Jakkupować.pl

Serwis internetowy Jakkupować.pl, ułatwia robienie zakupów a od stycznia 2011 r. informuje także o sklepach posiadających elektroniczny certyfikat Euro-Label.

Głównym celem serwisu Jakkupować.pl jest doradzanie konsumentom w podejmowaniu decyzji podczas zakupów tradycyjnych oraz internetowych. Na stronie znajdziemy artykuły i porady na tematy związane z kupowaniem on-line jak np.: na co zwracać uwagę by dopasować produkt do swych potrzeb, jak wybierać produkty oraz jak i gdzie kupować bezpiecznie w Internecie. Portal Jakkupować.pl oferuje także poradnik prawny zawierający zestaw wskazówek, które pomogą nam uniknąć nieuczciwych sprzedawców i nauczą jak dochodzić swoich praw.

Od początku tego roku, na portalu możemy dowiedzieć się o sklepach posiadających symbol Euro-Label, który świadczy o tym, że warunki sprzedaży są zgodne z prawem i zrozumiałe dla konsumentów, a sprzedawca respektuje przepisy konsumenckie i stosuje kodeks dobrych praktyk handlowych. Klient certyfikowanych sklepów ma pewność, że produkt będzie dostarczony zgodnie z zamówieniem, natomiast w przypadku nieprawidłowości w transakcji może skorzystać z procedury rozpatrywania skargi, którą świadczy Jednostka Certyfikująca w ramach pozasądowego rozpatrywania sporów.

Jak mówi Kinga Szewczyk, kierownik polskiej sekcji Euro-Label - Wszyscy sprzedawcy odznaczeni symbolem jakości Euro-Label pomyślnie ukończyli nasz intensywny proces sprawdzający i są stale poddawani nowym kontrolom.

Według raportu TNS OBOP, Polak wydaje średnio 146 zł miesięcznie na zakupy w sklepach internetowych. Handel elektroniczny to najszybciej rozwijająca się branża w Europie i zarazem największa kolebka oszustów żerujących na naiwności konsumentów. Warto więc uzbroić się w wiedzę na temat bezpiecznego kupowania aby nie paść ofiarą internetowych złodziei.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE…

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE i Panattoni Europe

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. CBRE i Panattoni Europe,...

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj