logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

EMIGO usprawnia sprzedaż i logistykę Polfy Łódź

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wdrożenie rozwiązań Emigo, Integra i Ipocrates w Polfie Łódź pozwoli lepiej i oszczędniej zarządzać działem sprzedaży oraz gospodarką magazynową.Założona w 1933 roku Polfa Łódź S.A. dostarcza leki, kosmetyki i ponad 50 suplementów diety. Każdego roku do klientów trafia ponad 5 mln opakowań leków. Z końcem 2010 firma wdrożyła system Emigo, którego dostawcą jest Sagra Technology. Wdrożenie objęło dwie dywizje pionu sprzedaży: medyczną i apteczną, obejmując wszystkich reprezentantów wizytujących apteki i lekarzy.

- Oprócz Emigo wykorzystano także usługi Ipocrates, dzięki którym przedstawiciele mają dostęp do zweryfikowanych i aktualnych danych swoich klientów - mówi Marek Rutkowski, specjalista ds. wdrożeń w Sagra Technology.

Działający w modelu Software as a Service system Emigo umożliwia składanie zamówień przez przedstawicieli w trybie rzeczywistym.

Traktujemy Emigo jak system zarządzania relacjami z klientami (CRM). Dzięki rozwiązaniom Sagra Technology nasz pracownik w terenie, zbierając zlecenia z aptek i szpitali, widzi stany magazynowe i dostępne w poszczególnych hurtowniach produkty - mówi Tadeusz Niedziałkowski, dyrektor ds. sprzedaży w Polfie Łódź. - Wdrożenie usług Integra jeszcze trwa, ale prace informatyczne postępują i w niedługim czasie uzyskamy dokładny podgląd stanów magazynowych we wszystkich podmiotach z którymi współpracujemy. Każdy z handlowców ma także dokładny podgląd pełnej historii klienta i dostęp do danych o wcześniejszych zamówieniach oraz ich realizacji.

Hurtownia Danych, będąca składową systemu Emigo, pozwala na analizowanie informacji we wszelkich przekrojach wraz z kompleksową rejestracją wykonywanej w terenie pracy handlowca.

-    Bardzo ważna jest dla nas możliwość weryfikacji i podglądu wizyt zaplanowanych przez reprezentantów oraz poziomu ich rzeczywistej realizacji - mówi Tadeusz Niedziałkowski. - Zależy nam szczególnie na kontroli poziomu rabatowania przez przedstawicieli, co pozwoli zachować niezbędną dyscyplinę kosztową.

Wdrożenie systemu Emigo przyniesie konkretne efekty i korzyści biznesowe: wzrost jakości pracy i zwiększenie wydajności przedstawicieli handlowych, standaryzację wykonywanych czynności podczas wizyt przedstawicieli, natychmiastowe i automatyczne raportowanie pracy (wprowadzanie danych na bieżąco w czasie spotkania i przesyłanie ich po zakończeniu wizyty handlowca), integrację z dystrybutorami zapewniającą m.in. dostarczanie zamówień bezpośrednio do systemów dystrybutorów i zwrotne ich potwierdzanie, a także możliwość analizowania stanów magazynowych u dystrybutorów.

- Na pełne efekty wdrożenia trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy - mówi Tadeusz Niedziałkowski. - Z systemem Emigo oraz implementacją bardziej standaryzowanych procedur postępowania przedstawicieli handlowych wiążemy duże nadzieje i oczekujemy sporych oszczędności, poprawy efektywności pracy, a w efekcie - wyższej sprzedaży.Ostatnio zmieniany wtorek, 01 marzec 2011 09:04

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj