logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wirtualne zakupy z DPD Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aby przybliżyć świat zakupów internetowych tym, którzy czują się nieco zagubieni wśród wirtualnych półek, internetowa telewizja Webshake - przy współpracy z DPD Polska - wyemituje 10-odcinkową serię programu poświęconego e-commerce. Dzięki niemu widzowie dowiedzą się, czy zakupy w Internecie są bezpieczne oraz w jaki sposób dokonywać płatności bez ryzyka. Pierwszy odcinek programu rusza już dziś.Program „Płacę nie płacę” został w całości poświęcony tematyce e-commerce. Kilkuminutowe odcinki wyjaśniają między innymi, w jaki sposób funkcjonuje sklep internetowy, jak bezpiecznie dokonywać płatności on-line oraz jakie prawa przysługują internautom podczas zakupów w Sieci. Z raportu Gemius S.A. wynika, że ponad 50 procent internautów robi zakupy w sklepach internetowych. Na rok 2011 przewidywany jest 33-procentowy przyrost osób robiących zakupy w Sieci. Warto dodać, że Polska jest krajem o największym przyroście sprzedaży on-line w całej Europie.

- Jako jeden z czołowych operatorów kurierskich obsługujących sektor e-commerce, z przyjemnością wzięliśmy udział w projekcie edukującym rynek w zakresie bezpieczeństwa zakupów on-line. Liczba sklepów e-commerce oscyluje wokół 10 tysięcy i wciąż rośnie. Zwiększa się też liczba internautów regularnie robiących zakupy w Sieci. Mimo tak dynamicznego rozwoju tego sektora wiele osób wciąż odczuwa niepewność związaną z kupowaniem on-line - mówi Maciej Głowacki, dyrektor sprzedaży i marketingu w DPD Polska. - Współpraca z telewizją Webshake była więc nie tylko bardzo ciekawym doświadczeniem i świetną zabawą, ale przede wszystkim sposobem na pokazanie widzom jak bezpiecznie poruszać się po świecie wirtualnych zakupów - dodaje.

Obawa przed zakupami w Sieci wiąże się między innymi z tym, że kupujący boją się, że robiąc przelew internetowy na stałe udostępniają sprzedawcy dostęp do swojego rachunku bankowego.

- Wielu Internautów nie wie też, jak dochodzić swoich praw w Internecie - mówi Dominik Szarek, współzałożyciel Webshake i współtwórca programu „Płacę nie płacę”. - Procesy logistyczne związane ze sprzedażą on-line są większości kupujących zupełnie nieznane. Podobnie jak zasady bezpieczeństwa gwarantujące powodzenia internetowych transakcji. Często nie wiemy, gdzie szukać instrukcji oraz jak poruszać się w świecie e-commerce. Nawet jeśli znajdziemy jakieś wskazówki, często są zbyt zawiłe, by ułatwić zakupy on-line. Naszym celem jest przekazanie widzom wiedzy, jak uniknąć przykrych niespodzianek, ale również pokazanie, że e-commerce może być prosty, może sprawiać mnóstwo przyjemności i pozwala zaoszczędzić czas. Zależało nam, aby materiał miał lekką, przyjazną i dynamiczną formę. Myślę, że udało nam się w pełni zrealizować nasz cel.
Ostatnio zmieniany wtorek, 26 kwiecień 2011 10:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj