logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wirtualny asystent Poczty Polskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Intuicyjny asystent paczkowy, który pomoże wybrać najkorzystniejszą usługę oraz system śledzenia paczek to udogodnienia, z których mogą już korzystać klienci Poczty Polskiej na przebudowanej stronie internetowej www.paczkapocztowa.pl.

Witryna www.paczkapocztowa.pl to platforma internetowa dedykowana wyłącznie przesyłkom paczkowym oferowanym przez Pocztę Polską. Znajdziemy tu wszystkie potrzebne informacje o nowych usługach - Przesyłce Biznesowej oraz Przesyłce Gabarytowej, jak również dotychczasowej ofercie paczkowej firmy. Przebudowana witryna jest bardziej przejrzysta i pozwala użytkownikom na swobodne i łatwe nawigowanie.
   Nowością na stronie jest funkcja asystenta paczkowego. Po wprowadzeniu danych dotyczących wagi przesyłki i interesującego nas czasu doręczenia, wirtualny asystent podpowie nam usługę paczkową Poczty, która jest najbardziej korzystna pod względem cenowym i logistycznym. Dodatkowo, po podaniu wymiarów przesyłki, system zaproponuje nam najlepsze opakowanie.

- Segment e-commerce dynamicznie się rozwija, a Poczta Polska jest na nim bardzo aktywna ze swoimi nowymi usługami - mówi Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej. - Nowy serwis paczkowy umożliwia klientom korzystanie z nowoczesnej platformy z funkcjami, które są dla nich najbardziej potrzebne.    
     
Witryna www.paczkapocztowa.pl proponuje również strefę edukacyjną. Dowiemy się z niej wszystkiego na temat cen i przygotowywania przesyłek (aplikacja elektroniczny nadawca i wzory druków adresowych).
Platforma umożliwia także dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej śledzić przesyłki paczkowe. Korzystanie z niej jest możliwe po wpisaniu numerów paczek. Formularz pozwala na odnalezienie podstawowych informacji na temat przesyłki oraz jej drogi.
   Poczta Polska wprowadziła w tym roku na rynek dwie nowe oferty paczkowe, rekomendowane m.in. dla branży e-commerce. Przesyłka Biznesowa (max. 30 kg), to oferta przygotowana z myślą o firmach. Opłata jest uzależniona od liczby nadanych paczek w miesiącu. Czyli im więcej, tym taniej. O cenie nadania decyduje nie waga, ale przede wszystkim rozmiar opakowania.
   Przesyłka Biznesowa jest nadawana w opakowaniach własnych nadawców. W tej ofercie dostępna jest tzw. preawizacja - przed doręczeniem przesyłki adresat dostanie wiadomość SMS o tym, że przesyłka będzie w tym samym dniu doręczana. Usługa realizowana jest na terenie całego kraju w gwarantowanym terminie D+2 (D - oznacza dzień nadania przesyłki, a 2 - oznacza liczbę dni roboczych, które upłynęły od dnia nadania przesyłki do dnia jej doręczenia).
   Przesyłka Gabarytowa jest ofertą dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Nowość to odejście od opłaty za wagę przesyłki. Jej ciężar - do 20 kg - nie wpływa na cenę. Poczta Polska zaprojektowała pięć specjalnych, różniących się rozmiarem opakowań, wykonanych z ekologicznego papieru. Wśród nowych opakowań znajdziemy takie, które doskonale nadają się do wysyłki np. płyt (opakowanie najmniejsze) lub plakatów (opakowanie - tuba).
Ostatnio zmieniany piątek, 04 maj 2012 07:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj