logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy raport - "Rozwój sektora e-usług na świecie" Polecamy!

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikowała na portalu www.web.gov.pl raport pt. „Rozwój sektora e-usług na świecie”. Jest to już druga edycja publikacji.  Raport kompleksowo przedstawia aktualny stan e-biznesu i prezentuje e-usługi, które mają największy potencjał wzrostu w perspektywie najbliższych lat. Celem raportu było również wskazanie nisz rynkowych oferujących najlepsze warunki dla rozwoju e-usług. Autorami publikacji są pracownicy Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Rynek usług elektronicznych rozwija się bardzo dynamicznie i niezależnie od branży. Należy się spodziewać dalszego przyrostu nowych e-usług, które będą ograniczać i zastępować usługi tradycyjne. Wynika to głównie z wygodnego i stałego dostępu oraz niskiego kosztu świadczenia e-usług. Dostawcy starają się, aby użytkownik mógł dostać więcej, w jak najkrótszym czasie i z wykorzystaniem coraz bardziej intuicyjnego interfejsu. Nowoczesna e-usługa musi być nastawiona także na społeczność, oryginalność i indywidualizm. Nowe możliwości lokalizacji i identyfikacji obrazu i dźwięku pozwalają na tworzenie nowych usług, oferujących swoim użytkownikom nowe kanały kontaktu. Już teraz można „rozmawiać” z komputerowym asystentem, choć jego możliwości są ograniczone. Ta forma komunikacji może jednak w przyszłości zdominować wszystkie urządzenia. Oferowane rozwiązania webowe likwidują natomiast problemy związane ze współpracą różnych systemów, dodatkowo oferując dostęp do danych, niezależnie od miejsca i kanału komunikacji. Ogromny wpływ na rozwój e-usług ma rozbudowa infrastruktury internetowej i wejście na rynek innowacyjnych urządzeń. Przykładem na to może być wzrost popularności smartfonów dzięki nowym, wcześniej nie znanym e-usługom. Pojawienie się kolejnych urządzeń może odmienić rynek usług elektronicznych, a nawet sposób życia społeczeństw.


Raport 2012 „Rozwój sektora e-usług na świecie”, wydany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zawiera katalog elektronicznych usług świadczonych głównie w sieci Internet. Każdy rozdział opisujący kategorię e-usług zawiera opis ogólnego stanu branży oraz tendencje rozwoju e-usług z nią związanych. Następnie czytelnik może zapoznać się z opisem e-usług z danej kategorii i porównać wybrane e-usługi zmieszczone w raporcie. Wszystkie, niezależnie w jakich sieciach są świadczone, zostały opisane w tej samej strukturze, ponieważ światowa tendencja sprowadza się do oferowania e-usługi dostępnej za pomocą różnych urządzeń i sieci. Potencjalni klienci dysponują często jednocześnie kilkoma urządzeniami (np. smartfony, komputery, laptopy, tablety, smart TV). W tej sytuacji nie będą dopasowywać e-usługi do posiadanych przez siebie urządzeń, lecz będą je wybierać pod kątem ich funkcjonalności, oczekując, że będą działać na każdym z tych urządzeń.


Raport 2012 zawiera również analizy i podsumowania katalogu e-usług. Zainteresowani mogą dowiedzieć się, jakie istnieją możliwości wsparcia dla mikro i małych przedsiębiorstw działających na rynku usług świadczonych w formie elektronicznej (POIG 8.1 – działania wdrażanego przez PARP).


- Raport może być szczególnie pomocny przy opisywaniu otoczenia konkurencyjnego przez osoby starające się o dotację z działania 8.1 PO IG, czyli przy pozyskiwaniu funduszy na wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej – zachęca Paweł Skowera z PARP, jeden z autorów koncepcji merytorycznej publikacji.


Końcowa część publikacji zawiera także opis niszowych usług w Polsce i na świecie oraz przedstawia perspektywę ich rozwoju. Raport został także wzbogacony o wnioski i rekomendacje.


Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie: www.web.gov.pl/e-booki/272_1789.html

 

Ostatnio zmieniany piątek, 27 lipiec 2012 14:14

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj