logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Konferencja EFPE 2013 będzie poświęcona zaufanym usługom elektronicznym

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego (EFPE) to największa międzynarodowa konferencja w Europie na temat zagadnień e-podpisu i e-identyfikacji. Tematem przewodnim XIII edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 5-7 czerwca br. w Międzyzdrojach, będą "Zaufane usługi elektroniczne na międzynarodowym rynku cyfrowym". 

 

EFPE stanowi unikatowe wydarzenie łączące środowiska administracyjne, naukowe i biznesowe, skupione wokół tematu e-identyfikacji i bezpiecznych, zaufanych usług online. Już od 12 lat konferencja przyciąga gości nie tylko z Europy, ale i z całego świata, będąc ważnym forum, gdzie dyskutowane są dobre praktyki, kierunki zmian legislacyjnych oraz nowoczesne technologie. W dotychczasowych edycjach konferencji uczestnicy i prelegenci reprezentowali łącznie 39 krajów, w tym m.in. Australię, Japonię i USA. Patronat honorowy nad konferencją EFPE 2013 objęli: Minister Gospodarki, Minister Sprawiedliwości, Minister Administracji i Cyfryzacji, Sejm RP, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN).

- Współczesny rozwój komunikacji cyfrowej i e-biznesu wymaga prostych, a zarazem skutecznych narzędzi zapewniających bezpieczeństwo i weryfikację kontaktów. O tego typu rozwiązaniach i prawie regulującym ich zastosowanie będą dyskutować uczestnicy EFPE 2013 - mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski, Prezes Zarządu Unizeto Technologies - współorganizatora konferencji EFPE 2013.

W tym roku oficjalną część konferencji poprzedzi trzydniowe posiedzenie ekspertów TC ETSI (Komitetu Technicznego Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych). W ramach dyskusji komitetu instytucji, która zrzesza ponad 700 organizacji członkowskich z 62 krajów będą omawiane standardy związane z bezpiecznym uwierzytelnianiem elektronicznym, wykorzystywane w transakcjach e-biznesowych i usługach elektronicznych. Wyniki prac posiedzenia zostaną uwzględnione przez organy Unii Europejskiej w dalszych pracach legislacyjnych w tym zakresie.

Rejestracji na EFPE 2013 należy dokonywać na stronie http://www.efpe.pl/, gdzie można również znaleźć praktyczne informacje na temat uczestnictwa w samej konferencji oraz zapoznać się z pełną agendą wydarzenia. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję wysłuchania prelekcji, które wygłoszą m.in. Gerard Galler z Komisji Europejskiej, dr Ricardo Genghini z Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych i Wacław Iszkowski z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. W zaplanowanych wystąpieniach nie zabraknie omówienia aktualnych trendów i planów legislacyjnych, które będą kształtowały rynek cyfrowy w najbliższych latach. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w warsztatach praktycznych i dyskusjach panelowych z udziałem przedstawicieli rządów, biznesu i nauki z Włoch, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Polski, Estonii, Rosji, Francji i Turcji i innych.

Organizatorami EFPE 2013 są: Unizeto Technologies oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, natomiast partnerem merytorycznym - Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Konferencja została objęta patronatem medialnym Dziennika Gazety Prawnej, magazynów Computerworld i Manager, TVP Szczecin, Instytutu Cyfrowa Polska oraz serwisów internetowych WebSecurity.pl, e-Fakty.pl i Logistyka.net.pl.

Ostatnio zmieniany środa, 22 maj 2013 11:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

4. edycja konferencji Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza, która...

OT Logistics przystępuje do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom"

OT Logistics przystępuje do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom"

Grupa Kapitałowa OT Logistics przystąpiła do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom", której celem jest wspieranie pracowników...

Najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne Biedronki otwarto w Gorzowie Wielkopolskim

Najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne Biedronki otwarto w Gorzowie Wielkopolskim

Inteligentny system oświetlenia, kompletacja głosowa czy bezpieczna wielowarstwowa podłoga – to tylko niektóre z innowacji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj