logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe możliwości dotarcia do chińskich użytkowników sieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chiny mają największą liczbę użytkowników internetu. Są jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków mobile i m-commerce na świecie. Wydatki na mobile programmatic wzrosły tam w 2014 roku o 400 proc. i wyniosły 390,3 mln dolarów.  Z możliwości jakie daje ten rynek chcą korzystać liderzy reklamy osobistej.

   Chiny są nie tylko państwem z największą populacją na świecie, ale także z największą liczbą użytkowników internetu. Jak podaje Internet Live Stats, w 2014 roku w Państwie Środka z sieci korzystało 642 mln użytkowników. Reprezentują oni 22 proc. wszystkich użytkowników internetu na świecie, co daje więcej osób korzystających z sieci niż łącznie w USA, Indiach oraz Japonii. Według danych eMarketera wydatki na chińskie reklamy mobilne online wzrosły od 0,9 mld dolarów w 2013 roku do 13,9 mld dolarów w 2015 roku. Tak szybki wzrost pomógł Chinom prześcignąć Wielką Brytanię oraz Japonię i zostać drugim największym rynkiem reklamy mobilnej na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych.

   Duże pole działania
Możliwości chińskiego rynku internetowego zauważyli i zaczynają wykorzystywać liderzy reklamy osobistej, otwierając tam swoje oddziały.

- Chiński e-commerce to najszybciej rozwijający się rynek na świecie. Szacuje się, że do 2018 roku wartość sprzedaży e-commerce w tym kraju przekroczy bilion dolarów i będzie stanowić ponad 40 proc. rynku światowego - mówi Maciej Wyszyński z Sociomantic Labs. - Nasze wejście na tak strategiczny rynek umożliwi dotarcie do chińskich użytkowników internetu ze spersonalizowanymi reklamami dostosowanymi do różnych urządzeń. W tym względzie Chiny wciąż stanowią niszę rynkową.

   Programmatic a rynek m-commerce w Chinach
Chiny to także stale rosnący potencjał m-commerce.  Dostrzegają go marketerzy, zwłaszcza ci, zajmujący się reklamą programmatic, czyli spersonalizowanymi przekazami reklamowymi dostosowanymi do różnych urządzeń. Według danych iResearch Consulting Group, wydatki na mobile programmatic wzrosły w 2014 roku o 400 proc. i wyniosły 390,3 mln dolarów. Eksperci rynku prognozują, że w nadchodzących latach wydatki się podwoją.

- Na chińskim rynku reklamowym jest duże zapotrzebowanie na spersonalizowane przekazy reklamowe. Wraz z dynamicznym rozwojem m-commerce będzie ono stale rosło - mówi Maciej Wyszyński z Sociomantic Labs.

   Marketingowym ideałem są spersonalizowane i skuteczniejsze reklamy kierowane masowo do odbiorców. Takich możliwości może dostarczyć programmatic w mobile, który ma olbrzymią szansę zdominować rynek m-commerce w Chinach.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 lipiec 2015 12:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj