Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 52892

logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Warsztaty dla pełnomocników profesjonalnych - skuteczna windykacja należności pieniężnych

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

W codziennej pracy pełnomocnika profesjonalnego coraz częściej przychodzi zmierzyć się z zagadnieniami na styku prawa krajowego oraz prawa europejskiego. W ramach projektu e-CODEX staramy się spojrzeć kompleksowo na problematykę europejskich postępowań sądowych - w tym przede wszystkim na europejski nakaz zapłaty, jak również europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń.

W przypadku relacji biznesowych z zagranicznymi kontrahentami ryzyko - z uwagi na bariery językowe, czy też nieznajomość przepisów prawnych obowiązujących na terytorium innego państwa - znacznie wzrasta. Odpowiedzią na te bolączki stanowią jednolite w całej Unii Europejskiej (poza Danią) procedury sądowe, których głównym celem jest przyspieszenie i usprawnienie windykacji należności pieniężnych. Dostarczyłeś towar do Niemiec i nie możesz odzyskać wynagrodzenia za wykonaną usługę/dostawę? Rozważ wszczęcie postępowania sądowego z wykorzystaniem standardowych formularzy. Jeśli nie wiesz jak przeprowadzić to postępowanie bardzo chętnie udzielę wszelkich niezbędnych informacji związanych z tą problematyką. Mam bowiem świadomość, że te z założenia uproszczone postępowania przysparzają niejednokrotnie wielu problemów praktycznych. Na etapie sporządzania pozwu, czy też przygotowywania innych pism procesowych z wykorzystaniem standardowych formularzy pojawiają się liczne pytania i wątpliwości zarówno natury technicznej, jak również formalnej: jaki okres odsetkowy mogę wskazać w pozwie o wydanie europejskiego nakazu zapłaty? Czy i kiedy należy podawać kod identyfikacyjny? W jakiej walucie można dochodzić zapłaty roszczenia przed polskim sądem? Na te i wiele innych pytań przyszło mi udzielać odpowiedzi w trakcie prowadzonych - wspólnie z adwokatem Andrzejem Żurawskim z Wrocławia - warsztatów dla pełnomocników profesjonalnych i przedsiębiorców. Ostatnie warsztaty miałam przyjemność prowadzić w dniu 16 lutego 2016 r. dla radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ilość osób zgromadzonych w sali oraz liczba pytań, które padały, świadczą o tym, że problematyka dotycząca europejskich postępowań sadowych cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszam do odwiedzenia strony internetowej projektu e-CODEX.

W kolejnym wpisie podpowiem z jakich narzędzi informatycznych można skorzystać, aby przeprowadzenie europejskiego postępowania sądowego było jeszcze bardziej skuteczne. 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 marzec 2016 11:38

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj