logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

E-commerce w Polsce trzyma się mocno

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Omnichannel, m-commerce oraz elastyczność terminu i miejsca dostawy to, zdaniem ekspertów DPD Polska, najważniejsze trendy na rynku sprzedaży elektronicznej w Polsce. Eksperci spodziewają się, że ten kanał powinien osiągnąć na koniec 2016 roku rekordową wartość.

   Według analiz i obserwacji DPD Polska, e-sprzedaż w Polsce utrzyma w tym roku wysokie wzrosty.

- Według Sociomatic Labs , wartość tego sektora w Polsce na koniec 2016 r. może wynieść aż 36 mld zł, co stanowi 15% wzrostu w stosunku do roku 2015. Biorąc pod uwagę wysoki popyt wewnętrzny i wynikające z niego dobre nastroje właścicieli e-sklepów, zakładamy, że te prognozy są realne - mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

   Według Łukasza Zembowicza, dyrektora ds. marketingu i sprzedaży w DPD Polska, nadal istotnym trendem będzie rozwój sprzedaży wielokanałowej.

- Połączenie sprzedaży tradycyjnej z elektroniczną, choć jest dużym wyzwaniem technicznym, organizacyjnym i logistycznym, przynosi korzyści zarówno sprzedającym, jak i klientom. Klienci wielokanałowi wydają statystycznie znacznie więcej na zakupy niż konsumenci, korzystający z tylko jednego kanału. Jesteśmy świadkami także ciekawego trendu, polegającego na wejściu e-sklepów do realnego świata. Część znanych sklepów internetowych przymierza się do otwarcia tradycyjnych placówek funkcjonujących na zasadach show roomu - wyjaśnia Łukasz Zembowicz.

   Liczba smartfonów i innych urządzeń mobilnych wzrasta na świecie i w Polsce w bardzo szybkim tempie. Stają się one coraz ważniejszym narzędziem służącym do wyboru i porównywania produktów, a także składania zleceń e-zakupów.

- M-commerce nie jest odrębnym kanałem sprzedaży, choć stawia sprzedawcom dodatkowe wymagana techniczne. E-sklepy muszą bowiem dostosowywać swoje strony sprzedażowe do odczytu na mniejszych urządzeniach, gdyż klienci coraz częściej surfują i dokonują zakupów właśnie na smartfonach - dodaje Łukasz Zembowicz.

   Kupujący w sieci już przyzwyczaili się do dostaw dzień po dokonaniu zakupu i formułują coraz to nowe wymagania. W związku z tym e-sklepy prześcigają się w rozwiązaniach, które mają konsumentowi ułatwić zamówienie i odbiór towaru. Rosnąca skala zakupów w Internecie, nowe regulacje, np. dotyczące prawa konsumenta do dokonania zwrotu towaru i coraz większa świadomość konsumentów  sprawiają, że e-sklepy stawiają na sprawny proces logistyczny. Jeśli konsument szybko otrzyma swoje zamówienie, a paczka dotrze w idealnym stanie, i w dodatku może je łatwo zwrócić, chętnie ponowi zakupy w tym samym e-sklepie.

- Te wszystkie zjawiska sprawiają, że tak ważna jest jakość obsługi na tzw. „ostatniej mili”. Klienci chcą mieć komfort wyboru czasu i miejsca odbioru swojej paczki. Dlatego firmy kurierskie stawiają na dobrą komunikację na linii kurier - odbiorca. DPD Polska oferuje usługę Predict, dzięki której adresat paczki otrzymuje informację o planowanej dostawie z możliwością zmiany terminu na dogodniejszy, dodatkowo komunikat zawiera imię i telefon do kuriera realizującego doręczenie - dodaje Rafał Nawłoka.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2016 06:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj