logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

Warto przeczytać

Pierwszy etap prac nad Port Community System w Gdy…

Pierwszy etap prac nad Port Community System w Gdyni

Port Community System (PCS) oraz możliwości jego wdrażania w polskich portach były przedmiotem spotkania, które...

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Zintegrowana platforma ERP IBM i Infor

 Zintegrowana platforma ERP IBM i Infor

Zoptymalizowana kombinacja sprzętu i oprogramowania przyspiesza podejmowanie decyzji i redukuje koszty administracyjne. Firmy IBM oraz Infor...

Czytaj więcej
A+ A A-

13. Targi LogiMAT w Stuttgarcie - barometr branży logistycznej na plusie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończyła się 13 edycja Międzynarodowych Targów Dystrybucji, Przepływu Materiału i Informacji LogiMAT w Stuttgarcie, która w ciągu trzech dni  - od 10 do 12 lutego - przyciągnęła uwagę ponad 35 tysięcy zwiedzających. W tej w prestiżowej imprezie udział wzięła rekordowa liczba aż 1162 wystawców z 28 krajów. W siedmiu pawilonach wystawowych, zlokalizowanych na terenie nowoczesnego centrum targowego w stolicy Badenii-Wirtembergii, liderzy branży zaprezentowali najciekawsze rozwiązania i technologie wdrażane w logistyce wewnętrznej.

Podobnie  jak w poprzednich edycjach, organizatorzy przygotowali specjalne pokazy techniki logistycznej: „Tracking & Tracing”,  „Efektywne magazynowanie” i  „Zabezpieczenie ładunków”. Stałym punktem programu  targów LogiMAT jest ceremonia wręczenia nagród logistycznych honorujących najważniejsze innowacje prezentowane przez wystawców. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się firmy: Kathrein Sachsen GmbH, Jungheinrich AG i Kaufmann Bausysteme GmbH.

Sukcesem okazała się także zainaugurowana w 2013 roku integracja targów LogiMAT ze specjalną imprezą wystawienniczą pod nazwą Trade World Forum, na której zaprezentowano produkty i usługi dla handlu tradycyjnego i elektronicznego. W ten sposób organizatorzy połączyli w jedną całość zagadnienia należące tradycyjnie do logistyki wewnętrznej z zagadnieniami dotyczącymi nowoczesnego handlu. Wyzwania stojące przed branżą e-commerce były także przedmiotem seminariów specjalistycznych. Dużym zainteresowaniem odbiorców cieszyła się sesja, której tematyka koncentrowała się wokół niezwykle aktualnego problemu, jakim jest zarządzanie zwrotami. Podczas seminarium odbyła się premiera europejskiego raportu, prezentującego trendy w handlu wielokanałowym. Ten ważny dokument  został opracowany przez Europejski Instytutu Handlu (EHI) i Instytut Fraunhofera (IML) na podstawie badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorstw w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Kolejna edycja targów LogiMAT odbędzie się w od 8 do 10 marca 2016 r.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 luty 2015 12:43

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj