logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

TNT przewozi organy do transplantacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski oddział TNT Express wprowadza do standardowej oferty usługę transportu materiału biologicznego. Clinical Express zapewnia ekspresowy przewóz m.in. próbek klinicznych, organów do transplantacji, płynów ustrojowych. Priorytetem jest szybkość i zapewnienie bezpieczeństwa transportowanym substancjom – TNT umożliwia ich przewóz w kontrolowanych temperaturach.

- TNT Express transportuje rocznie ponad 700 000 przesyłek dla sektora farmaceutycznego, biotechnologicznego i medycznego na całym świecie. Z usługi Clinical Express korzystają laboratoria badawcze, firmy farmaceutyczne i biomedyczne, szpitale i kliniki, zaś obecnie taką możliwość mają placówki w Polsce – mówi Rafał Dziura, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TNT Express Poland. – Ważną cechą usługi jest fakt, iż TNT uwalnia klientów od uciążliwej konieczności kontaktowania się z wieloma dostawcami w celu zdobycia specjalnego wkładu umożliwiającego utrzymanie stałej temperatury, zapakowania przesyłki i jej transportu.

Na usługę Clinical Express składa się doświadczenie specjalistów z działu Medical Coordination Centre, elastyczność oferowanych opcji serwisowych oraz specjalistyczne opakowania. Medical Coordination Centre to wydzielona struktura TNT odpowiedzialna za obsługę przesyłek zawierających materiał biologiczny. Specjalnie przeszkolony personel koordynuje transport przesyłek i przez całą dobę doradza w zakresie wyboru właściwego opakowania czy opcji serwisowej: standardowej lub specjalistycznej. Pierwsza z nich – Clinical Express Network – gwarantuje realizację usługi za pośrednictwem zintegrowanej sieci lotniczej i drogowej TNT Express. Dzięki silnie rozwiniętej strukturze połączeń realizowanych przez firmową flotę przesyłka dotrze do odbiorcy przed upływem 48 godzin. Kolejna opcja - Clinical Express Exclusive – oferuje każdorazowe dostosowanie usługi do indywidualnych potrzeb klienta, przez całą dobę i w każdym miejscu na świecie. Jest to usługa przeznaczona dla niezwykle ważnych i pilnych przesyłek, które muszą dotrzeć do odbiorcy przed upływem 24 godzin. Opcja ta umożliwia m.in. realizację usługi przez dedykowanego kuriera.

Nie mniej istotnym elementem Clinical Express są atestowane opakowania, spełniające wymogi IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych). Ich konstrukcja uzależniona jest od zawartości – np. w przypadku substancji wymagających transportu w kontrolowanej temperaturze wykorzystuje się opakowanie Medpak THERMO. Jego zewnętrzna warstwa wykonana jest ze styropianu, zaś wewnątrz znajduje się wkład chłodzący (stosowany w przewozie materiałów wymagających utrzymywania niskich temperatur) lub tzw. „suchy lód” (dwutlenek węgla w postaci stałej – stosowany w przypadku substancji, które muszą być zamrożone podczas transportu). W opakowaniu znajduje się ponadto plastikowy pojemnik zaopatrzony w folię bąbelkową oraz materiał wchłaniający wilgoć. Całość umieszczona jest w tekturowym opakowaniu w barwach TNT, ze specjalnymi oznakowaniami. Medpak THERMO gwarantuje utrzymanie stałej temperatury przez 72 lub 96 godz. (w zależności od rodzaju wybranego opakowania).

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze...

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj