logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK 2005

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poznański Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK od wielu lat utrzymuje swoją mocną pozycję na mapie europejskich targów tej branży. W tym roku odbywa się w dniach 20-23 września 2005 r. już po raz 24. TAROPAK jest największym i najważniejszym w Europie Centralnej i Wschodniej spotkaniem branży opakowaniowej i logistycznej. Targi te stanowią doskonałe miejsce spotkań biznesowych, forum wymiany doświadczeń na temat branży, oferowanych nowości i tendencji rozwojowych. O randze tego spotkania świadczy fakt, że od lat honorowy patronat nad TAROPAKIEM sprawuje minister gospodarki i pracy.

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci rola opakowania w gospodarce rynkowej uległa zmianie. Dawniej opakowanie pełniło głównie funkcję ochronną. W późniejszym okresie - funkcję informacyjną czyli marketingową. Dzisiaj – musi sprostać trudnym wymaganiom związanym z logistyką towarów.

Pod względem inwestycji logistycznych Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Polska, jest obok Azji uznawana za obszar najbardziej obiecujący. Według danych PAIiIZ sektor transportu, gospodarki magazynowej i łączności był czwarty co do wielkości zainwestowanego kapitału w 2004 roku. Włożony w firmy logistyczne kapitał jest coraz bardziej skuteczny – każda zainwestowana złotówka daje rocznie 18-19 groszy zysku. Warta podkreślenia jest wysoka dynamika sprzedaży usług logistycznych wynosząca 14 proc. w skali roku.

Branże prezentowane na TAROPAKU – zarówno opakowaniowa, jak i logistyczna - reprezentują perspektywiczny, rozwijający się i pewny inwestycyjnie segment gospodarki narodowej. Dlatego jako organizatorzy tej wystawy jesteśmy przekonani, że dzięki tak dobrym prognozom tegoroczna edycja TAROPAKU spotka się z dużym zainteresowaniem profesjonalistów.

W tegorocznej edycji TAROPAKU swój udział zapowiedziało blisko 700 wystawców z 29 krajów. Poza polskimi przedsiębiorcami w targach wezmą udział wystawcy z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ekspozycja zajmie 17 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej.

Wśród wystawców najliczniej reprezentowane są przedsiębiorstwa produkujące maszyny i urządzenia pakujące – ponad 300 wystawców. Jest także około 250 producentów opakowań.

Z branży logistycznej silnie reprezentowana jest tematyka dotycząca magazynowania i transportu wewnętrznego – około 60 firm.

TAROPAK, poza prezentacją opakowań, technologii i usług, oferuje - we współpracy z partnerami - bogaty program seminaryjny, ekspozycje specjalne, prezentacje, konferencje, warsztaty oraz konkursy dzięki czemu stanowi doskonałą przestrzeń do dialogu sprzedających i kupujących, wystawców i zwiedzających.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego TAROPAKU jest Trzecia Konferencja Opakowaniowa Krajów Europy Środkowej i Wschodniej zorganizowana przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań, Krajową Izbę Opakowań oraz MTP.

Nowe materiały i innowacyjne technologie to wyzwanie dla przemysłu produkującego oraz użytkującego opakowania. Dzięki nim dokonuje się nieustanny postęp w produkcji opakowań, systemach pakowania i dystrybucji, a także w logistyce. Jednocześnie opakowaniom stawiane są wysokie wymagania, zarówno w aspekcie ochrony towarów, jak również z uwagi na ochronę środowiska naturalnego. I właśnie te tematy są przedmiotem obrad konferencji odbywającej się pod hasłem Opakowania – Rynek – Środowisko.

Ważne wydarzenia przygotowano we współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania. Wśród nich na uwagę zasługują: seminarium „Nowoczesne systemy automatycznej identyfikacji towarów i opakowań, tagi radiowe i kody kreskowe – dla kogo i po co” oraz konferencje „Śledzenie produktów w łańcuchu dostaw żywności, czyli jak spełniać wymagania Unii Europejskiej” i „Radiowy kod kreskowy RFID/EPC”.

Wśród wydarzeń dedykowanych branży logistycznej na uwagę zasługuje konferencja „Magazyn w firmie i w łańcuchu dostaw” zorganizowana przez wydawnictwo Eurologistics. Konferencja ta przeznaczona jest dla menedżerów i specjalistów zajmujących się logistyką.

Atrakcją targów jest szósta już edycja konkursu „Sztaplar Show” przygotowana we współpracy z redakcją pism „Nowoczesny Magazyn” oraz „Logistyka a Jakość”. W czasie konkursu w zaimprowizowanym otoczeniu magazynowym będzie można obejrzeć pracę wózków widłowych niemal wszystkich marek sprzedawanych w kraju.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj