logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Współpraca TNT i japońskiej poczty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

TNT i Japan Post zadecydowały o rozpoczęciu strategicznej współpracy, której celem jest osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku usług kurierskich i logistycznych regionu Azji i Pacyfiku. Jej fundamentem będzie globalna, światowa sieć operacyjna TNT oraz silna pozycja i renoma Japan Post.

Widocznym efektem współpracy będą międzynarodowe usługi kurierskie realizowane przez TNT a dostępne dla klientów z całej Japonii, charakteryzujące się najwyższą jakością i konkurencyjną ceną. Poczta japońska oraz TNT powołają spółkę joint venture, korzystającą z zasobów i międzynarodowego doświadczenia TNT oraz pozycji Japan Post i jej silnych relacji z japońskimi korporacjami. Następnie współpraca zostanie rozszerzona na cały region Pacyfiku.

TNT rozpoczęło już niezbędne modyfikacje swej sieci operacyjnej. Pierwszym kierunkiem dla przesyłek klientów japońskiej poczty, obsługiwanych przez TNT, będzie Europa. Trwający od sierpnia br. okres pilotażowy potwierdził m.in. doskonałą terminowość dostaw realizowanych przez TNT. Współpraca w zakresie logistyki obejmie początkowo rozwój usług w Japonii, bazując na logistycznym know-how i wiedzy TNT oraz potencjale biznesowym poczty japońskiej.

- Wierzymy, że współpraca z TNT - jednym z czterech światowych integratorów - dynamicznie się rozwinie, tworząc silną podstawę do wejścia Japan Post na światowe rynki - mówi Masaharu Ikuta, prezes Japan Post - Tym samym poczta japońska rzuca wyzwanie dynamicznie rozwijającemu się rynkowi usług kurierskich i logistycznych Azji i Pacyfiku, aby wspólnie budować pozycję wiarygodnego operatora w całym regionie.

- Jesteśmy dumni, iż TNT zostało wybrane strategicznym partnerem Japan Post. Współpraca ta stanowi kolejny etap naszej międzynarodowej strategii: jest wyrazem realizacji rosnących ambicji TNT związanych z regionem Azji i Pacyfiku - stwierdza Peter Bakker, dyrektor zarządzający TNT - Kooperacja Japan Post i TNT to połączenie doświadczenia, reputacji i możliwości operacyjnych w celu wykorzystania szans, jakie niesie wzrost rynków w regionie Azji i Pacyfiku poprzez oferowanie najwyższej jakości usług.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami…

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami i Europą

Wraz z wprowadzeniem KN Eurasia Express Kuehne + Nagel oferuje transport przesyłek drobnicowych (LCL) między...

PKP LHS i PKP CARGO zacieśniają współpracę na Nowym Jedwabnym…

PKP LHS i PKP CARGO zacieśniają współpracę na Nowym Jedwabnym Szlaku

Wspólny międzynarodowy list przewozowy oraz zwiększenie przeładunków w Euroterminalu w Sławkowie to główne cele PKP...

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL w oparciu o…

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL w oparciu o Internet Rzeczy

Huawei Technologies, światowy dostawca globalnych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych oraz Grupa Deutsche Post DHL, nawiązały...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj