logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Eurinpro pierwszym inwestorem w parku przemysłowym Grodzisk Mazowiecki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Eurinpro jest pierwszym inwestorem w nowo utworzonej strefie przemysłowo-inwestycyjnej na terenie Grodziska Mazowieckiego. Projekt w podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki realizowany jest przez Eurinpro dla jednej z dziesięciu największych firm logistycznych w Europie.

Pierwszy w Polsce projekt realizowany przez Eurinpro to magazyn o docelowej powierzchni 30 000 mkw. budowany dla GEFCO - członka grupy PSA Peugeot Citroën. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, aktualne centrum dystrybucji o powierzchni 11 000 mkw. stało się zbyt małe dla operacji przez nią wykonywanych. Po dokładnej analizie potrzeb logistycznych klienta firma Eurinpro wyznaczyła teren o powierzchni 70000 mkw. w podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki. Strategiczna lokalizacja projektu w nowej strefie inwestycyjnej, oddalonego zaledwie o 4 km od już istniejącego magazynu firmy i jedynie 25 km od centrum Warszawy, zapewni w przyszłości łatwy dostęp do powstającej autostrady A2 Berlin - Moskwa.

- Nasz klient był bardzo zadowolony z zaproponowanej przez nas lokalizacji. Fakt, że pozostaną w tym samym mieście, zaledwie 4 km od dotychczasowej siedziby, był jednym z kluczowych czynników, który zadecydował o powstaniu nowego obiektu. Bardzo istotny jest dla nich również fakt, że mogą wynajmować powierzchnię magazynową od długoterminowego inwestora projektu, jakim jest Eurinpro - powiedział Rafał Bochenek, przedstawiciel regionalny firmy Eurinpro w Polsce.

Inwestycja, której oddanie do użytku planowane jest w kwietniu 2006 r., będzie realizowana w dwóch etapach, każdy po 15 000 mkw. Dostosowany do potrzeb firmy logistycznej nowy magazyn będzie wyposażony w 30 doków załadunkowych i drzwi umożliwiające wygodny załadunek i rozładunek. Wysokość użytkowa magazynu będzie wynosiła 10 m, a idealnie płaska posadzka o tolerancji wykonania 3 mm na 2 mkw. zapewni strukturze nośność 50 kN/mkw.

Wybudowany przez Eurinpro obiekt „na miarę” obok powierzchni magazynowej, będzie oferował pomieszczenia biurowe, specjalnie zaprojektowane pomieszczenia do przechowywania substancji niebezpiecznych oraz obszerny zewnętrzny parking. Już teraz powstają fundamenty nowej bazy logistycznej firmy, z której będzie można korzystać od kwietnia 2006 roku.

Pierwszy klient Eurinpro w Polsce specjalizuje się w przygotowywaniu i dystrybucji samochodów, przesyłkach drobnicowych, transporcie całopojazdowym oraz logistyce magazynowej. Jako jeden z czołowych integratorów logistycznych posiada bogate doświadczenie i fachową wiedzę, obejmującą każdy z etapów łańcucha dostaw. Jako nowoczesna i efektywna firma, przywiązuje dużą wagę do jakości wykonywanego projektu.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

RIO - otwarta internetowa platforma dedykowana branży transportowej

RIO - otwarta internetowa platforma dedykowana branży transportowej

Nowa marka RIO oferuje nowatorskie rozwiązania cyfrowe dla branży TSL. Platforma otwarta jest dla wszystkich...

Witamy w cyfrowym świecie logistyki – 33. Niemiecki Kongres Logistyczny…

Witamy w cyfrowym świecie logistyki – 33. Niemiecki Kongres Logistyczny rozpoczęty

65 godzin wykładów i debat ekspertów, 120 referentów, 3200 gości z całego świata. Tak najkrócej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj