logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy magazyn Schenkera w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Eurinpro wybudował dla firmy Schenker nowy magazyn o powierzchni 18000 m kw. w Grolsheim na zachodzie Niemiec. Jest to już czwarty projekt „na miarę” zrealizowany przez Eurinpro dla firmy Schenker.

Realizacja całego projektu zajęła Eurinpro niewiele ponad 4 miesiące i została zakończona jeszcze przed założonym w kontrakcie terminem. Obecnie przeznaczone dla wielu nejemców centrum logistyczne służy klientom Schenkera do składowania i dystrybucji towarów na rynek niemiecki i europejski.

Thomas Reppahn, Dyrektor Departamentu Warehousing & Systems firmy Schenker Deutschland AG powiedział: „Firma Eurinpro doskonale sprostała naszym różnordnym wymaganiom. W ustalonym kontraktem czasie zapewniła nam sprawną i ekonomiczną realizację projektu oraz elastyczną konfigurację centrum, biorąc pod uwagę presję czasu i naszą ewentualną ekspansję. Dzięki temu dziś w swoim nowym centrum logistycznym jesteśmy w stanie obsługiwać dużą liczbę klientów.”

Firma Schenker była bardzo usatysfakcjonowana szybką i elastyczną realizacją projektu przez Eurinpro. Christian Bischoff, Country Manager firmy Eurinpro w Niemczech, wyjaśnia: „Schenker, podobnie jak wszyscy nasi klienci, musi radzić sobie z wymaganiami bardzo szybko rozwijającej się branży logistycznej. Odpowiedzią Eurinpro na nieustanną presję czasu wywieraną na firmy z tego sektora jest wydajna struktura organizacyjna i szybka realizacja projektów. To, że byliśmy w stanie dostarczyć projekt w czasie krótszym niż 5 miesięcy jest wynikiem naszej skoncentrowanej na kliencie strategii i znakomitej współpracy z firmą Schenker.”

Dzięki strategicznej lokalizacji w pobliżu Moguncji i lotniska we Frankfurcie, która zapewnia dostęp do całej sieci dróg na terenie Niemiec i Wschodniej Europy, nowe centrum logistyczne znacznie przyczyni się do ekspansji biznesowej Schenkera. Magazyn jest położony na skrzyżowaniu autostrad A60 w kierunku Wiesbaden i A61 w kierunku Mannheim, w odległości 60 km od lotniska we Frankfurcie oraz odpowiednio 35 km i 85 km od Moguncji i Mannheim.

Wybudowany przez Eurinpro najwyższej jakości centrum logistyczne „na miarę” o powierzchni 18 000 m kw. składa się z dwóch części, każda po 9 000 m kw. Magazyn o wysokości użytkowej 12 m wyposażony został w 13 doków załadunkowych oraz supergładką posadzkę. Obok magazynu Eurinpro wybudowało również 1 500 m kw. zadaszonej powierzchni zewnętrznej i 530 m kw. powierzchni biurowej. Zgodnie ze specyficznymi wymaganiami firmy Schenker, Eurinpro zapewniło też dodatkową przestrzeń przed budynkiem, która umożliwia boczny załadunek.Ostatnio zmieniany czwartek, 20 lipiec 2006 12:03

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj