logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

HDF wdrożyła system archiwizacji i automatycznej identyfikacji dokumentów w firmie Electus

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
HDF Sp. z o.o., specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do zarządzania procesami, opracowała i wdrożyła system archiwizacji i automatycznej identyfikacji dokumentów w Electus SA, przedsiębiorstwie wyspecjalizowanym w obsłudze finansowej sektora służby zdrowia. HDF dostarczyła również oprogramowanie oraz urządzenia służące do automatycznej identyfikacji. Dzięki mechanizmom udostępnionym przez HDF departament IT Electus SA mógł zintegrować oprogramowanie z funkcjonującym w firmie elektronicznym systemem obiegu dokumentów.Charakterystyczną cechą branży, w której działa Electus, jest generowanie znacznej liczby dokumentów, które muszą być przechowywane w oryginałach, a jednocześnie ważny jest szybki i usystematyzowany do nich dostęp. W ramach wdrożonego systemu dokumenty i ich zbiory opatrzono kodami kreskowymi, umożliwiającymi ich sprawną identyfikację i zarządzanie. W połączeniu z oprogramowaniem HDF Archiwum rozwiązanie umożliwia m.in. optymalizację korzystania z archiwum, zarządzanie lokalizacjami, ich podział na funkcjonalne poziomy, różne opcje inwentaryzacji: całości archiwum lub poziomu, zautomatyzowanie procesu wypożyczenia i zwrotu dokumentów, a także ich przesunięć pomiędzy lokalizacjami, dostęp do historii wypożyczeń. Aplikacja obejmuje trzy rodzaje interfejsów użytkownika – dostęp przez WWW, terminal, integruje się za pomocą pluginu z Microsoft Word.- Celem wdrożenia było przyspieszenie wyszukiwania dokumentów i ograniczenie dostępu do dokumentów oryginalnych - by uchronić je przed zniszczeniem. Jako, że nasza firma wcześniej wprowadziła elektroniczny obieg dokumentów, potrzebowaliśmy centralnego archiwum, zapewniającego łatwy dostęp do materiałów. Nasze oczekiwania zostały spełnione. Obecnie wszystkie dokumenty są skanowane wraz z kodem kreskowym i umieszczane pod określoną sprawą czy tematem. Możliwość zintegrowania rozwiązania HDF z funkcjonującym u nas systemem obiegu dokumentów to znaczący atut tego rozwiązania - mówi Krzysztof Rybka, Dyrektor Departamentu IT, Electus SA.
- W pierwszym miesiącu pracy systemu wprowadziliśmy do niego ponad 1000 dokumentów, i zakładamy, iż na przestrzeni dwóch lat wszystkie dokumenty firmy, w tym archiwalne, zostaną umieszczone w systemie - dodaje Damian Garbaczewski, Koordynator Projektów Informatycznych, Electus SA.

System HDF Archiwum funkcjonuje w siedzibie Electus SA w Lubinie (woj. dolnośląskie); dostęp do systemu posiada 70 pracowników firmy.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2007 09:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum…

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum przeładunkowe w Pruszkowie

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, uruchomił hub przeładunkowy...

Magazyn SEGRO najbardziej ekologiczny w Polsce według certyfikacji BREEAM

Magazyn SEGRO najbardziej ekologiczny w Polsce według certyfikacji BREEAM

Nowa część budynku C o powierzchni prawie 15 000 m kw. w SEGRO Logistics Park...

Nowe przepisy dla producentów wyrobów tytoniowych

Nowe przepisy dla producentów wyrobów tytoniowych

20 maja 2019 r. wejdą w życie wymagania Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj