logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

HDF wdrożyła system archiwizacji i automatycznej identyfikacji dokumentów w firmie Electus

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
HDF Sp. z o.o., specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do zarządzania procesami, opracowała i wdrożyła system archiwizacji i automatycznej identyfikacji dokumentów w Electus SA, przedsiębiorstwie wyspecjalizowanym w obsłudze finansowej sektora służby zdrowia. HDF dostarczyła również oprogramowanie oraz urządzenia służące do automatycznej identyfikacji. Dzięki mechanizmom udostępnionym przez HDF departament IT Electus SA mógł zintegrować oprogramowanie z funkcjonującym w firmie elektronicznym systemem obiegu dokumentów.Charakterystyczną cechą branży, w której działa Electus, jest generowanie znacznej liczby dokumentów, które muszą być przechowywane w oryginałach, a jednocześnie ważny jest szybki i usystematyzowany do nich dostęp. W ramach wdrożonego systemu dokumenty i ich zbiory opatrzono kodami kreskowymi, umożliwiającymi ich sprawną identyfikację i zarządzanie. W połączeniu z oprogramowaniem HDF Archiwum rozwiązanie umożliwia m.in. optymalizację korzystania z archiwum, zarządzanie lokalizacjami, ich podział na funkcjonalne poziomy, różne opcje inwentaryzacji: całości archiwum lub poziomu, zautomatyzowanie procesu wypożyczenia i zwrotu dokumentów, a także ich przesunięć pomiędzy lokalizacjami, dostęp do historii wypożyczeń. Aplikacja obejmuje trzy rodzaje interfejsów użytkownika – dostęp przez WWW, terminal, integruje się za pomocą pluginu z Microsoft Word.- Celem wdrożenia było przyspieszenie wyszukiwania dokumentów i ograniczenie dostępu do dokumentów oryginalnych - by uchronić je przed zniszczeniem. Jako, że nasza firma wcześniej wprowadziła elektroniczny obieg dokumentów, potrzebowaliśmy centralnego archiwum, zapewniającego łatwy dostęp do materiałów. Nasze oczekiwania zostały spełnione. Obecnie wszystkie dokumenty są skanowane wraz z kodem kreskowym i umieszczane pod określoną sprawą czy tematem. Możliwość zintegrowania rozwiązania HDF z funkcjonującym u nas systemem obiegu dokumentów to znaczący atut tego rozwiązania - mówi Krzysztof Rybka, Dyrektor Departamentu IT, Electus SA.
- W pierwszym miesiącu pracy systemu wprowadziliśmy do niego ponad 1000 dokumentów, i zakładamy, iż na przestrzeni dwóch lat wszystkie dokumenty firmy, w tym archiwalne, zostaną umieszczone w systemie - dodaje Damian Garbaczewski, Koordynator Projektów Informatycznych, Electus SA.

System HDF Archiwum funkcjonuje w siedzibie Electus SA w Lubinie (woj. dolnośląskie); dostęp do systemu posiada 70 pracowników firmy.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2007 09:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

W góry, na Mazury i nad morze z PKP Intercity

W góry, na Mazury i nad morze z PKP Intercity

Od 23 czerwca 2017 roku ruszyła wakacyjna oferta PKP Intercity. W okresie letnim przewoźnik uruchamia...

PKP CARGO na rzecz bezpieczeństwa na kolei

PKP CARGO na rzecz bezpieczeństwa na kolei

PKP CARGO wzięło udział w ćwiczeniach służb ratowniczych na kolei. Spółka chce w ten sposób...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj