logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL wprowadza RFID do branży farmaceutycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma DHL rozwinęła pionierską technologię monitorowania transportu, przeznaczoną dla przemysłu farmaceutycznego. Opiera się ona na wykorzystaniu etykiety RFID z czujnikiem, pozwalającej na kontrolowanie i dokumentowanie temperatury towarów podczas całego transportu. Technologia ta w sposób istotny polepsza możliwości monitorowania transportu z kontrolowaną temperaturą.

Kontrola temperatury towarów w trakcie ich transportu ma kluczowe znaczenie dla firm farmaceutycznych. Zmiany temperatur, wykraczające poza dopuszczalny zakres, mogą wywierać negatywny wpływ na żywotność wielu produktów medycznych, takich jak np.  szczepionki. Nowa etykieta z czujnikiem stanowi połączenie czujnika temperatury i chipa radiowego RFID. Wprowadzenie rozwiązania opierającego się na technologii RFID pozwala na ciągłe monitorowanie i zapis zakresu dopuszczalnych temperatur oraz odczyt danych w każdej chwili bez potrzeby otwierania przesyłki. Dzięki specjalnemu wykonaniu czujników, można je przyczepić w bezpośredniej bliskości produktu lub wewnątrz jego opakowania. Poprzednio odczytanie rzeczywistej temperatury, w jakiej utrzymywana była zawartość, było możliwe dopiero po zakończeniu transportu. Dzięki zastosowaniu technologii RFID dane z pomiarów będą dostępne dla każdego punktu odczytu, a nadawcy i odbiorcy będą mogli w każdej chwili sprawdzić, jaki jest stan produktu.

- Etykieta RFID z czujnikiem to nowa perspektywa nie tylko dla przemysłu farmaceutycznego, ale także dla wszystkich tych gałęzi przemysłu, które poszukują rozwiązania dla wrażliwych zadań logistycznych, związanych z transportami w warunkach kontrolowanej temperatury - mówi Keith Ulrich, Szef Działu Zarządzania Technologią i Innowacjami Deutsche Post World Net.

DHL opracował etykietę z czujnikiem przy współpracy z IBM i firmami farmaceutycznymi. Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedziły testy przeprowadzone wspólnie z klientem z branży farmaceutycznej. Obecnie jest ona z powodzeniem wprowadzana do użycia w transporcie morskim materiałów diagnostycznych i szczepionek.

- Ten projekt pokazuje poglądowo, że technologia RFID to coś znacznie większego, niż tylko identyfikacja obiektów - dodaje Elke Preuss, Dyrektor Zarządzający IBM dla Deutsche Post World Net.

Etykieta RFID z czujnikiem jest kolejnym projektem przeprowadzonym w ramach „Innowacyjnej koncepcji DHL” - strategicznego partnerstwa zawartego w lutym 2006 roku między DHL, IBM, Intelem, Philipsem i SAP. Jej celem jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, zmierzających do wzmocnienia efektywności łańcuchów logistycznych. W ramach pierwszych wspólnych projektów są testowane a następnie wdrażane specyficzne dla poszczególnych branż aplikacje RFID. Pierwsze pilotażowe projekty dotyczyły branży farmaceutycznej i elektronicznej w Europie, USA i Azji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Era logistyki zintegrowanej w wydaniu 4PL

Era logistyki zintegrowanej w wydaniu 4PL

Dostęp do wiedzy o rynku, optymalizacja kosztów oraz poprawa efektywności operacji logistycznych. To zaledwie trzy...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj