logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL wprowadza RFID do branży farmaceutycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma DHL rozwinęła pionierską technologię monitorowania transportu, przeznaczoną dla przemysłu farmaceutycznego. Opiera się ona na wykorzystaniu etykiety RFID z czujnikiem, pozwalającej na kontrolowanie i dokumentowanie temperatury towarów podczas całego transportu. Technologia ta w sposób istotny polepsza możliwości monitorowania transportu z kontrolowaną temperaturą.

Kontrola temperatury towarów w trakcie ich transportu ma kluczowe znaczenie dla firm farmaceutycznych. Zmiany temperatur, wykraczające poza dopuszczalny zakres, mogą wywierać negatywny wpływ na żywotność wielu produktów medycznych, takich jak np.  szczepionki. Nowa etykieta z czujnikiem stanowi połączenie czujnika temperatury i chipa radiowego RFID. Wprowadzenie rozwiązania opierającego się na technologii RFID pozwala na ciągłe monitorowanie i zapis zakresu dopuszczalnych temperatur oraz odczyt danych w każdej chwili bez potrzeby otwierania przesyłki. Dzięki specjalnemu wykonaniu czujników, można je przyczepić w bezpośredniej bliskości produktu lub wewnątrz jego opakowania. Poprzednio odczytanie rzeczywistej temperatury, w jakiej utrzymywana była zawartość, było możliwe dopiero po zakończeniu transportu. Dzięki zastosowaniu technologii RFID dane z pomiarów będą dostępne dla każdego punktu odczytu, a nadawcy i odbiorcy będą mogli w każdej chwili sprawdzić, jaki jest stan produktu.

- Etykieta RFID z czujnikiem to nowa perspektywa nie tylko dla przemysłu farmaceutycznego, ale także dla wszystkich tych gałęzi przemysłu, które poszukują rozwiązania dla wrażliwych zadań logistycznych, związanych z transportami w warunkach kontrolowanej temperatury - mówi Keith Ulrich, Szef Działu Zarządzania Technologią i Innowacjami Deutsche Post World Net.

DHL opracował etykietę z czujnikiem przy współpracy z IBM i firmami farmaceutycznymi. Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedziły testy przeprowadzone wspólnie z klientem z branży farmaceutycznej. Obecnie jest ona z powodzeniem wprowadzana do użycia w transporcie morskim materiałów diagnostycznych i szczepionek.

- Ten projekt pokazuje poglądowo, że technologia RFID to coś znacznie większego, niż tylko identyfikacja obiektów - dodaje Elke Preuss, Dyrektor Zarządzający IBM dla Deutsche Post World Net.

Etykieta RFID z czujnikiem jest kolejnym projektem przeprowadzonym w ramach „Innowacyjnej koncepcji DHL” - strategicznego partnerstwa zawartego w lutym 2006 roku między DHL, IBM, Intelem, Philipsem i SAP. Jej celem jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, zmierzających do wzmocnienia efektywności łańcuchów logistycznych. W ramach pierwszych wspólnych projektów są testowane a następnie wdrażane specyficzne dla poszczególnych branż aplikacje RFID. Pierwsze pilotażowe projekty dotyczyły branży farmaceutycznej i elektronicznej w Europie, USA i Azji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj