logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Targi LOGIMAT 2007 - branża logistyczna w rozkwicie

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGIMAT zawsze były ważnym wydarzeniem dla branży logistycznej w Europie. Na tegoroczną, piątą edycję tej imprezy w dniach od 13 do 15 lutego, do Stuttgartu przyjechało prawie 500 wystawców reprezentujących szerokie spektrum rozwiązań dla logistyki wewnętrznej. Ogromne zainteresowanie imprezą nie powinno wywoływać zdziwienia, skoro ten segment rynku w Niemczech jest zaliczany do kluczowych branż w gospodarce narodowej naszych zachodnich sąsiadów. Konkretnym przykładem rozkwitu branży są najnowsze dane statystyczne, na które zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej dyrektor targów LOGIMAT Peter Kazander. Obroty w tym sektorze w 2006 r. wzrosły aż o 8,3 % w porównaniu z rokiem 2005. Niemcy są także liderem w eksporcie produktów logistyki wewnętrznej – ten sukces jest udziałem 800 przedsiębiorstw produkcyjnych zatrudniających 92 000 pracowników. Największą dynamikę wzrostu odnotowują producenci regałów, układnic i wózków widłowych.

W Stuttgarcie wystawcy z Europy, Azji i USA zaprezentowali najnowsze technologie, produkty i systemy służące usprawnieniu procesów logistycznych w magazynie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska firm prezentujących zastosowania technologii pick to light, pick by voice i RFID.

Podczas uroczystej gali kończącej pierwszy dzień targów odbyła się ceremonia wręczenia nagród premiowanych jako „Najlepszy Produkt”. Podobnie jak w latach ubiegłych, wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach. W kategorii „Oprogramowanie, Komunikacja, IT” nagrodę otrzymała firma Dematic GmbH & Co. KG. Laureatem nagrody w kategorii „Zaopatrzenie, transport wewnętrzny, magazynowanie” została firma Indumont AG. W kategorii „Kompletacja i pakowanie”, jury złożone z redaktorów prasy logistycznej, przedstawicieli uczelni nauki i przedsiębiorstw wyróżniło rozwiązanie firmy SAVOYE GmbH.

Polska zaznaczyła swoją obecność na targach LOGIMAT m.in. za sprawą aktywnego udziału redakcji czasopisma „Logistyka” w jednej z 15 konferencji towarzyszących temu wydarzeniu. To właśnie „Logistyce” organizatorzy powierzyli przygotowanie merytoryczne i prowadzenie forum pt. „Centra logistyczne w krajach Europy Środkowo-Wschodniej” z udziałem prezesów firm logistycznych z Polski i z Niemiec. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele METROPLAN EASTERN EUROPE GMBH, GOLDBECK GMBH i SSI Schäfer Sp. z o.o. Celem konferencji było ukazanie dynamiki rynku powierzchni magazynowych w Polsce, w Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Wiele pozytywnych stwierdzeń na temat rozwoju logistyki w naszym kraju padło także na konferencji pt. „Rozszerzenie produkcji w Europie Środkowo-Wschodniej”. Swoimi pozytywnymi doświadczeniami współpracy z polskimi partnerami dzielili się m.in. przedstawiciele firm Wabco i Atlas Copco, które zdecydowały się na uruchomienie działalności w Polsce.

Kolejna edycja targów LOGIMAT odbędzie się w dniach od 19 do 21 lutego 2008 roku w budowanym obecnie najnowocześniejszym centrum targowym w Europie w pobliżu portu lotniczego w Stuttgarcie.

Obszerna relacja z targów LOGIMAT ukaże się w najbliższym wydaniu czasopisma LOGISTYKA.

Dla Czytelników naszego portalu przygotowaliśmy fotoreportaż z tego wydarzenia.
Ostatnio zmieniany piątek, 16 luty 2007 15:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj