logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Targi LOGIMAT 2007 - branża logistyczna w rozkwicie

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGIMAT zawsze były ważnym wydarzeniem dla branży logistycznej w Europie. Na tegoroczną, piątą edycję tej imprezy w dniach od 13 do 15 lutego, do Stuttgartu przyjechało prawie 500 wystawców reprezentujących szerokie spektrum rozwiązań dla logistyki wewnętrznej. Ogromne zainteresowanie imprezą nie powinno wywoływać zdziwienia, skoro ten segment rynku w Niemczech jest zaliczany do kluczowych branż w gospodarce narodowej naszych zachodnich sąsiadów. Konkretnym przykładem rozkwitu branży są najnowsze dane statystyczne, na które zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej dyrektor targów LOGIMAT Peter Kazander. Obroty w tym sektorze w 2006 r. wzrosły aż o 8,3 % w porównaniu z rokiem 2005. Niemcy są także liderem w eksporcie produktów logistyki wewnętrznej – ten sukces jest udziałem 800 przedsiębiorstw produkcyjnych zatrudniających 92 000 pracowników. Największą dynamikę wzrostu odnotowują producenci regałów, układnic i wózków widłowych.

W Stuttgarcie wystawcy z Europy, Azji i USA zaprezentowali najnowsze technologie, produkty i systemy służące usprawnieniu procesów logistycznych w magazynie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska firm prezentujących zastosowania technologii pick to light, pick by voice i RFID.

Podczas uroczystej gali kończącej pierwszy dzień targów odbyła się ceremonia wręczenia nagród premiowanych jako „Najlepszy Produkt”. Podobnie jak w latach ubiegłych, wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach. W kategorii „Oprogramowanie, Komunikacja, IT” nagrodę otrzymała firma Dematic GmbH & Co. KG. Laureatem nagrody w kategorii „Zaopatrzenie, transport wewnętrzny, magazynowanie” została firma Indumont AG. W kategorii „Kompletacja i pakowanie”, jury złożone z redaktorów prasy logistycznej, przedstawicieli uczelni nauki i przedsiębiorstw wyróżniło rozwiązanie firmy SAVOYE GmbH.

Polska zaznaczyła swoją obecność na targach LOGIMAT m.in. za sprawą aktywnego udziału redakcji czasopisma „Logistyka” w jednej z 15 konferencji towarzyszących temu wydarzeniu. To właśnie „Logistyce” organizatorzy powierzyli przygotowanie merytoryczne i prowadzenie forum pt. „Centra logistyczne w krajach Europy Środkowo-Wschodniej” z udziałem prezesów firm logistycznych z Polski i z Niemiec. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele METROPLAN EASTERN EUROPE GMBH, GOLDBECK GMBH i SSI Schäfer Sp. z o.o. Celem konferencji było ukazanie dynamiki rynku powierzchni magazynowych w Polsce, w Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Wiele pozytywnych stwierdzeń na temat rozwoju logistyki w naszym kraju padło także na konferencji pt. „Rozszerzenie produkcji w Europie Środkowo-Wschodniej”. Swoimi pozytywnymi doświadczeniami współpracy z polskimi partnerami dzielili się m.in. przedstawiciele firm Wabco i Atlas Copco, które zdecydowały się na uruchomienie działalności w Polsce.

Kolejna edycja targów LOGIMAT odbędzie się w dniach od 19 do 21 lutego 2008 roku w budowanym obecnie najnowocześniejszym centrum targowym w Europie w pobliżu portu lotniczego w Stuttgarcie.

Obszerna relacja z targów LOGIMAT ukaże się w najbliższym wydaniu czasopisma LOGISTYKA.

Dla Czytelników naszego portalu przygotowaliśmy fotoreportaż z tego wydarzenia.
Ostatnio zmieniany piątek, 16 luty 2007 15:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj