logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Szóste Forum Młodej Logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dwunastu ekspertów z branży Transport – Spedycja - Logistyka oraz przedstawiciele dziesięciu studenckich, logistycznych kół naukowych spotkało się 12 i 13 kwietnia w podwarszawskim ośrodku Bella Vista by rozmawiać, oceniać a przede wszystkim poznać wzajemny punkt widzenia na problemy polskiej logistyki.

Tegoroczne - szóste już Forum Młodej Logistyki, organizowane przez Studenckie Koło Logistyki Stosowanej przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, przybrało zupełnie nową, innowacyjną formułę. Każde z zaproszonych kół na miesiąc wcześniej otrzymało do rozwiązania studium przypadku, przygotowane przez Partnerów z firmy DGL.

Zadanie polegało na przedstawieniu oferty przetargowej przez wymyśloną firmę WED dla firmy Rost, przygotowującej się do wejścia na polski rynek artykułów RTV i AGD. W ofercie należało zawrzeć: logistykę zaopatrzenia, magazynowania, kompletację wysyłek, dystrybucję, logistykę zwrotów i recyklingu.  

Po przyjeździe na miejsce każde z kół, którym udało się rozwiązać owo zadanie, kolejno referowały swoje rozwiązania.
- Case bynajmniej nie należał do łatwych, prawdę mówiąc mieliśmy obawy czy zaproszonym przez nas kołom naukowym uda się go rozwiązać w jedynie miesiąc. Zespoły projektowe poddane zostały realnym prawom działającym na rynku – mówił Michał Gromek, główny koordynator VI FML. – Jak się jednak okazało, rozwiązania, jak i zaangażowanie kół w pracę nad projektami, w pełni spełniły nie tylko nasze oczekiwania.

Na prezentacje rozwiązania koła miały po 20 minut, w czasie których musiały przekonać kapitułę do słuszności swojego rozwiązania, liczyła się zarówno strona merytoryczna jak i sposób prezentacji. Po tym czasie następowały pytania kapituły, precyzujące i szczegółowo analizujące każdą pracę. Eksperci dogłębnie wchodzili w szczegóły, zauważali każde niedociągnięcie, ale i chwalili za innowacyjność.
- Pamiętajcie, że wszystko co chcecie zaprezentować w logistyce trzeba najpierw policzyć, gdyż jest to nauka bardzo precyzyjna – komentował wystąpienia Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowo – Wschodnią, Wincanton.

Każda z prezentacji była inna, posiadała coś, co wyróżniało ja spośród innych: od faktu wykorzystania gospodarki rzecznej, aż po dzierżawę gruntów od Agencji Mienia Wojskowego. Każdy starał się dodać coś od siebie, zwrócić uwagę na szczegół, o którym nie pomyśleli inni.
- Bardzo mnie cieszy, że nie dostaliśmy sztywnych, ale bardzo przemyślane rozwiązania. – mówił Aleks Domaradzki, Partner DGL, a zarazem moderator VI FML.

Według ekspertów najlepszym okazało się rozwiązanie Koła Naukowego "Logistyka" z Politechniki Poznańskiej. To oni właśnie przewidzieli i pokonali najwięcej potencjalnych problemów, najlepiej przeanalizowali aktualną sytuację na polskim rynku logistycznym i sprzedali swoje rozwiązanie w najbardziej ujmujący sposób.

- Rozwiązania case-a zajęło nam trzy tygodnie. W trakcie prac podzieliliśmy się zadaniami i każdy robił to, co do niego należało, staraliśmy się dużo kontaktować z praktykami. Szczegółów nie chcielibyśmy zdradzać, gdyż jest to nasz własny przepis na sukces. Taki projekt był dla nas nowością, nie stykaliśmy się z podobnymi na uczelni. Mieliśmy w końcu okazję wykorzystać wzory, które poznaliśmy podczas zajęć – mówi Natalia Edwarczyk z Koła Naukowego „Logistyka”.

Ostatnio zmieniany piątek, 20 kwiecień 2007 10:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rusza kampania „Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie”

Rusza kampania „Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie”

Z danych zgromadzonych przez policję dowiadujemy się, że na polskich drogach w 2016 roku doszło...

Cztery nagrody dla PKN ORLEN

Cztery nagrody dla PKN ORLEN

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN 2016 i sprawozdawczość finansowa realizowana przez Spółkę zostały bardzo wysoko ocenione...

Przemysł motoryzacyjny zdejmuje nogę z gazu? Mniej produkcyjnych optymistów w…

Przemysł motoryzacyjny zdejmuje nogę z gazu? Mniej produkcyjnych optymistów w Polsce

Przedstawiciele branży motoryzacyjnej w Polsce z mniejszym, ale wciąż widocznym optymizmem, spoglądają w przyszłość. 36%...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj