logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Szóste Forum Młodej Logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dwunastu ekspertów z branży Transport – Spedycja - Logistyka oraz przedstawiciele dziesięciu studenckich, logistycznych kół naukowych spotkało się 12 i 13 kwietnia w podwarszawskim ośrodku Bella Vista by rozmawiać, oceniać a przede wszystkim poznać wzajemny punkt widzenia na problemy polskiej logistyki.

Tegoroczne - szóste już Forum Młodej Logistyki, organizowane przez Studenckie Koło Logistyki Stosowanej przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, przybrało zupełnie nową, innowacyjną formułę. Każde z zaproszonych kół na miesiąc wcześniej otrzymało do rozwiązania studium przypadku, przygotowane przez Partnerów z firmy DGL.

Zadanie polegało na przedstawieniu oferty przetargowej przez wymyśloną firmę WED dla firmy Rost, przygotowującej się do wejścia na polski rynek artykułów RTV i AGD. W ofercie należało zawrzeć: logistykę zaopatrzenia, magazynowania, kompletację wysyłek, dystrybucję, logistykę zwrotów i recyklingu.  

Po przyjeździe na miejsce każde z kół, którym udało się rozwiązać owo zadanie, kolejno referowały swoje rozwiązania.
- Case bynajmniej nie należał do łatwych, prawdę mówiąc mieliśmy obawy czy zaproszonym przez nas kołom naukowym uda się go rozwiązać w jedynie miesiąc. Zespoły projektowe poddane zostały realnym prawom działającym na rynku – mówił Michał Gromek, główny koordynator VI FML. – Jak się jednak okazało, rozwiązania, jak i zaangażowanie kół w pracę nad projektami, w pełni spełniły nie tylko nasze oczekiwania.

Na prezentacje rozwiązania koła miały po 20 minut, w czasie których musiały przekonać kapitułę do słuszności swojego rozwiązania, liczyła się zarówno strona merytoryczna jak i sposób prezentacji. Po tym czasie następowały pytania kapituły, precyzujące i szczegółowo analizujące każdą pracę. Eksperci dogłębnie wchodzili w szczegóły, zauważali każde niedociągnięcie, ale i chwalili za innowacyjność.
- Pamiętajcie, że wszystko co chcecie zaprezentować w logistyce trzeba najpierw policzyć, gdyż jest to nauka bardzo precyzyjna – komentował wystąpienia Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowo – Wschodnią, Wincanton.

Każda z prezentacji była inna, posiadała coś, co wyróżniało ja spośród innych: od faktu wykorzystania gospodarki rzecznej, aż po dzierżawę gruntów od Agencji Mienia Wojskowego. Każdy starał się dodać coś od siebie, zwrócić uwagę na szczegół, o którym nie pomyśleli inni.
- Bardzo mnie cieszy, że nie dostaliśmy sztywnych, ale bardzo przemyślane rozwiązania. – mówił Aleks Domaradzki, Partner DGL, a zarazem moderator VI FML.

Według ekspertów najlepszym okazało się rozwiązanie Koła Naukowego "Logistyka" z Politechniki Poznańskiej. To oni właśnie przewidzieli i pokonali najwięcej potencjalnych problemów, najlepiej przeanalizowali aktualną sytuację na polskim rynku logistycznym i sprzedali swoje rozwiązanie w najbardziej ujmujący sposób.

- Rozwiązania case-a zajęło nam trzy tygodnie. W trakcie prac podzieliliśmy się zadaniami i każdy robił to, co do niego należało, staraliśmy się dużo kontaktować z praktykami. Szczegółów nie chcielibyśmy zdradzać, gdyż jest to nasz własny przepis na sukces. Taki projekt był dla nas nowością, nie stykaliśmy się z podobnymi na uczelni. Mieliśmy w końcu okazję wykorzystać wzory, które poznaliśmy podczas zajęć – mówi Natalia Edwarczyk z Koła Naukowego „Logistyka”.

Ostatnio zmieniany piątek, 20 kwiecień 2007 10:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj