logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Park Magazynowy Logit powstaje na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
6 września 2007 r. odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Parku Magazynowego Logit.

W uroczystości udział wzięli: Ryszard Nawrocki Wójt Gminy Stare Miasto, na terenie której zlokalizowane jest Wielkopolskie Centrum Logistyczne, Stanisław Bielik Starosta Powiatu Konińskiego, Kazimierz Pałasz Prezydent Miasta Konina oraz Ireneusz Fechner przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania, który wspiera i promuje koncepcję Wielkopolskiego Centrum Logistycznego w Polsce i za granicą.
Generalnego Wykonawcę, firmę Depenbrock Polska reprezentowali Krzysztof Brzeźniak - Prezes, Krzysztof Kapała - Kierownik Projektu oraz Paweł Markowski - Kierownik Budowy.Park Magazynowy Logit został zaprojektowany na obszarze 110 000 mkw. i zakłada budowę magazynów wysokiego składowania o łącznej powierzchni 60 000 mkw. Obecnie realizowany obiekt o powierzchni 13 300 mkw. będzie pierwszym magazynem usługowym na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego i jest oferowany do wynajmu firmom logistycznym i transportowym. Na obecnym etapie budowy wynajęto już 7000 mkw. Agentem wyłącznym wynajmu nieruchomości jest firma Jartom z Warszawy.

Budowany magazyn zostanie oddany do użytku w listopadzie 2007 r. Budowa drugiego obiektu magazynowego w Parku Logit będzie realizowana w II kwartale 2008 r.

Inwestorem realizującym projekt Parku Magazynowego jest firma Logit, oferująca ponadto usługi magazynowe oraz szereg usług towarzyszących dla najemców tj. rekrutacja i dobór kadr, obsługa kadr i płac, ochrona.
Park Magazynowy Logit to nowe miejsce na logistycznej mapie Polski, atrakcyjne ze względu na swoje centralne położenie przy najbardziej uczęszczanym II Europejskim Korytarzu transportowym wzdłuż autostrady A-2 na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 25.

Wielkopolskie Centrum Logistyczne ma także sprzyjające warunki do rozwoju przewozów intermodalnych w związku z łatwym połączeniem z linią kolejową E 95 (Berlin - Moskwa).
Miasto Konin i Wielkopolskie Centrum Logistyczne Konin - Stare Miasto SA czyni starania zmierzające do uruchomienia terminala przeładunków kontenerowych na stacji Konin.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2007 13:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Autobusy najnowszej generacji dla Poznania

Autobusy najnowszej generacji dla Poznania

Przedstawiciele zarządu MPK w Poznaniu oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj