logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Park Magazynowy Logit powstaje na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
6 września 2007 r. odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Parku Magazynowego Logit.

W uroczystości udział wzięli: Ryszard Nawrocki Wójt Gminy Stare Miasto, na terenie której zlokalizowane jest Wielkopolskie Centrum Logistyczne, Stanisław Bielik Starosta Powiatu Konińskiego, Kazimierz Pałasz Prezydent Miasta Konina oraz Ireneusz Fechner przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania, który wspiera i promuje koncepcję Wielkopolskiego Centrum Logistycznego w Polsce i za granicą.
Generalnego Wykonawcę, firmę Depenbrock Polska reprezentowali Krzysztof Brzeźniak - Prezes, Krzysztof Kapała - Kierownik Projektu oraz Paweł Markowski - Kierownik Budowy.Park Magazynowy Logit został zaprojektowany na obszarze 110 000 mkw. i zakłada budowę magazynów wysokiego składowania o łącznej powierzchni 60 000 mkw. Obecnie realizowany obiekt o powierzchni 13 300 mkw. będzie pierwszym magazynem usługowym na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego i jest oferowany do wynajmu firmom logistycznym i transportowym. Na obecnym etapie budowy wynajęto już 7000 mkw. Agentem wyłącznym wynajmu nieruchomości jest firma Jartom z Warszawy.

Budowany magazyn zostanie oddany do użytku w listopadzie 2007 r. Budowa drugiego obiektu magazynowego w Parku Logit będzie realizowana w II kwartale 2008 r.

Inwestorem realizującym projekt Parku Magazynowego jest firma Logit, oferująca ponadto usługi magazynowe oraz szereg usług towarzyszących dla najemców tj. rekrutacja i dobór kadr, obsługa kadr i płac, ochrona.
Park Magazynowy Logit to nowe miejsce na logistycznej mapie Polski, atrakcyjne ze względu na swoje centralne położenie przy najbardziej uczęszczanym II Europejskim Korytarzu transportowym wzdłuż autostrady A-2 na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 25.

Wielkopolskie Centrum Logistyczne ma także sprzyjające warunki do rozwoju przewozów intermodalnych w związku z łatwym połączeniem z linią kolejową E 95 (Berlin - Moskwa).
Miasto Konin i Wielkopolskie Centrum Logistyczne Konin - Stare Miasto SA czyni starania zmierzające do uruchomienia terminala przeładunków kontenerowych na stacji Konin.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2007 13:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Szybka dostawa wprost do domu - kolejna odsłona badań rynku…

Szybka dostawa wprost do domu - kolejna odsłona badań rynku e-commerce DPDgroup

Według raportu Barometr e-shopper najpopularniejszym sposobem dostawy zakupów internetowych w Europie jest przesyłka kurierska na...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek lipca serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans wynajęła blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej z możliwością ekspansji do 6500...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj