logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis buduje swoje pierwsze centrum dystrybucyjne na Bliskim Wschodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ProLogis ogłosił budowę swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego na Bliskim Wschodzie. Spółka podpisała umowę dotyczącą zaprojektowania i budowy obiektu o powierzchni 74100 metrów kwadratowych w Dubaju dla firmy Aramex.

Nowy obiekt firmy Aramex budowany jest w Dubai Logistics City (DLC), nowym ośrodku logistycznym położonym kilkanaście minut drogi samochodem od portu Jebel Ali, siódmego co do wielkości portu kontenerowego na świecie, i od przyszłego Centralnego Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju. Budowa centrum dystrybucyjnego już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na drugą połowę 2008 r.

- Analizowaliśmy możliwości rozwoju ProLogis w tym regionie przez ponad rok i jesteśmy przekonani, że ta transakcja na terenie DLC stanowi dla firmy doskonałą możliwość rozpoczęcia działalności na Bliskim Wschodzie - stwierdził Jeff Schwartz, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ProLogis. - Dzięki swojej centralnej lokalizacji w regionie oraz dostępowi do głównych rodzajów transportu, Dubaj szybko staje się bramą na Bliski Wschód, a DLC będzie jednym z głównych miejsc krzyżowania się łańcuchów dostaw na świecie. Obecność w tym dynamicznie rozwijającym się globalnym ośrodku logistycznym pozwoli nam stać się częścią tej szybko rozwijającej się dziedziny gospodarki. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że dalszy rozwój infrastruktury jeszcze bardziej zwiększy zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię dystrybucyjną.

DLC stanowi pierwszą część inwestycji o nazwie Dubai World Central, wspieranej przez rząd, której efektem będzie zagospodarowany obszar miejski o powierzchni 140 kilometrów kwadratowych. Przedsięwzięcie o wartości 33 miliardów USD, realizowane 40 kilometrów od istniejącego Międzynarodowego Portu Lotniczego Dubaj, będzie po ukończeniu stanowić jedną z największych na świecie platform logistycznych transportu multimodalnego, obejmującą DLC, projektowany Centralny Międzynarodowy Port Lotniczy Dubaj oraz port Jebel Ali. Docelowo DLC ma służyć jako globalny ośrodek logistyczny, obsługujący Bliski Wschód, Indie, Afrykę i Wspólnotę Niepodległych Państw.
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 listopad 2007 09:35

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnia szansa na listopadowe szkolenia o kodach kreskowych i etykiecie…

Ostatnia szansa na listopadowe szkolenia o kodach kreskowych i etykiecie logistycznej

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych szkoleniach stacjonarnych, przygotowanych na podstawie najlepszych...

Solaris dostarcza pierwszy przegubowy autobus elektryczny do stolicy

Solaris dostarcza pierwszy przegubowy autobus elektryczny do stolicy

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otrzymały właśnie w dzierżawę autobus elektryczny o długości 18 metrów...

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj