logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis zakończył budowę 50 000 metrów kwadratowych dla Tesco na Słowacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis, właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, ogłosił, że ukończył budowę budynku magazynowego typu „build to suit” o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych dla Tesco.

Nowopowstałe centrum dystrybucyjne Tesco mieści się w ProLogis Park Galanta-Gáň, nowym parku logistycznym ProLogis, zlokalizowanym w odległości około 60 km na północny wschód od Bratysławy. Inwestycja ta stanie się głównym centrum dystrybucyjno-magazynowym, które będzie obsługiwać klientów Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej. Budowa centrum dla Tesco została ukończona w czwartym kwartale 2007 r.

- Silny wzrost PKB i zwiększająca się konsumpcja krajowa wpływają na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową na Słowacji - powiedział Jakub Pelikan Market Officer ProLogis na Czechy i Słowację. - Korzystając z nowych możliwości słowackiego rynku, wiodące firmy, jak Tesco, tworzą w tym regionie sieć dostaw. Wyrazem tego trendu jest właśnie nasza inwestycja. Jesteśmy ogromnie zadowoleni  z podpisania nowej umowy typu „build-to-suit” z Tesco, naszym wieloletnim klientem. Cieszy nas ponowny wybór ProLogis na dostawcę powierzchni magazynowej dla Tesco.
Poza powierzchnią w ProLogis Park Galanta-Gáň, Tesco wynajmuje również 217 700 metrów kwadratowych w innych parkach ProLogis na terenie Słowacji, Czech, Polski i Wielkiej Brytanii.

- ProLogis jest cennym partnerem Tesco, dostarczającym naszej firmie najnowocześniejsze centra dystrybucyjne w wielu lokalizacjach w Europie - powiedział Tim Allinson, head of non-food articles’ distribution Tesco na Europę Centralną.

ProLogis Park Galanta-Gáň mieści się w pobliżu międzynarodowej drogi E75, głównej trasy europejskiej wiodącej z północy na południe. Lokalizacja ta jest dogodna z uwagi na bliską odległość portu lotniczego i rzecznego w Bratysławie - z tego ostatniego możliwy jest transport Dunajem do portu w Rotterdamie. Docelowo park będzie składał się z trzech najwyższej jakości budynków magazynowych o łącznej powierzchni 146 000 metrów kwadratowych.
Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2007 12:48

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnia szansa na listopadowe szkolenia o kodach kreskowych i etykiecie…

Ostatnia szansa na listopadowe szkolenia o kodach kreskowych i etykiecie logistycznej

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych szkoleniach stacjonarnych, przygotowanych na podstawie najlepszych...

Solaris dostarcza pierwszy przegubowy autobus elektryczny do stolicy

Solaris dostarcza pierwszy przegubowy autobus elektryczny do stolicy

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otrzymały właśnie w dzierżawę autobus elektryczny o długości 18 metrów...

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj