logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Nagrody dla DCT Gdańsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ubiegłym tygodniu nowemu terminalowi kontenerowemu DCT Gdańsk przyznane zostały dwie nagrody.

Pierwszą jest Nagroda Złotej Żyrafy - jej uroczyste wręczenie prezesowi DCT Gdańsk przez Prezesa Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości Zbigniewa Canowieckiego odbyło się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku podczas IX Gali Złotych Żyraf. Nagrody te są przyznawane wybranym osobom, firmom i instytucjom za styl działalności w kulturze, biznesie, sztuce i innych ważnych dziedzinach.

W tym roku oprócz dotychczasowych nagród za styl prowadzenia działalności na niwie gospodarczej, kulturalnej i politycznej przyznana została po raz pierwszy w ramach promowania nowych przedsięwzięć gospodarczych Żyrafa Nadziei dla DCT Gdańsk - firmy, która ma wszelkie szanse na odniesienie spektakularnego sukcesu, z którą region wiąże ogromne nadzieje na przyszłość i która jednocześnie spełnia wszelkie przesłanki do tego, aby jej przyszły sukces przełożył się również na sukces całego regionu. Organizatorzy mają nadzieję, że taka formuła nagrody przyczyni się do zerwania z niechlubną polską tradycją "polskiego piekła", gdzie tych którym się udało ciągnie się w dół, a równocześnie spowoduje wsparcie dla laureata w jego dążeniach.

Odbierając nagrodę prezes Boris Wenzel powiedział, że jest przekonany o tym, iż sukces DCT Gdańsk przełoży się niebawem na sukces całego regionu, Polski i Europy. Dodał, że terminal powstał po to aby konkurować z terminalami w portach Hamburg, Rotterdam czy Bremerhaven, a nie tylko z terminalami polskimi.

Drugą nagrodą jest Nagroda Bursztynowej Kaczki przyznawana przedsiębiorstwom i firmom z branży gospodarki morskiej lub w sposób znaczący współpracujących z nią, za najbardziej spektakularne osiągnięcie przyczyniające się do rozwoju transportu, handlu i usług oraz przemysłu morskiego. Będzie ona uroczyście wręczona podczas corocznego październikowego spotkania przedstawicieli biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego "Wspólna Kaczka" w obecności około 2000 uczestników z branży morskiej.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk SA prowadzi działalność operacyjną od 03.10.2007 roku, jest najnowszym polskim głębokowodnym terminalem kontenerowym o powierzchni 40 hektarów i rocznej zdolności przeładunkowej 500000 TEU. Dzięki inwestycjom w nowoczesną infrastrukturę techniczną, wydajne urządzenia przeładunkowo-składowe, oraz dogodnym połączeniom z centrami logistycznymi na terenie Polski i krajów sąsiednich terminal oferuje nową jakość w obsłudze transportu kontenerowego i ma szansę stać się jednym z największych terminali kontenerowych na Bałtyku.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj