logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis buduje w Austrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis przystąpiła do budowy pierwszego z dwóch planowanych centrów dystrybucyjnych w Austrii - ProLogis Park Himberg, czyli nowego parku przemysłowego zlokalizowanego w okolicach Wiednia, w pobliżu autostrady S1 oraz innych głównych dróg austriackich korytarzy transportowych północ-południe i wschód-zachód. Firma przewiduje zakończenie realizacji obiektu o powierzchni 32 700 m kw. na początku 2009 roku.

- Wejście ProLogis na rynek austriacki wpisuje się w naszą globalną strategię polegającą na świadczeniu klientom najwyższej jakości usług dystrybucyjnych i oferowaniu im powierzchni spełniającej ich wymagania w zakresie ekspansji i elastyczności rozwiązań – powiedział Christian Bischoff, managing director ProLogis na Europę Północną. - Od ponad roku analizowaliśmy rynek nieruchomości w tym kraju i zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie austriackich firm outsourcingiem logistyki w związku z ciągłym dynamicznym rozwojem handlu zagranicznego. Niegdyś te firmy posiadały własne obiekty dystrybucyjne, co wiązało się z niezwykle niską dostępnością powierzchni magazynowej pod wynajem. Z dumą informujemy o naszej pierwszej inwestycji w Wiedniu, odpowiadając tym samym na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową wśród przedsiębiorstw produkcyjnych, detalistów oraz operatorów logistycznych w regionie.

Wiedeń to największe miasto Austrii z 2,2 mln mieszkańców. Leży nad rzeką Dunaj, będącą wielkim paneuropejskim szlakiem handlowym, a dobrze rozwinięta sieć transportowa tego miasta obejmuje największy w kraju port żeglugi śródlądowej, duże lotnisko międzynarodowe, trzy autostrady oraz jedną z najlepszych w całej Europie sieci połączeń kolejowych. Ponadto w Wiedniu znajdują się siedziby ponad 300 międzynarodowych korporacji na Europę Środkowo-Wschodnią, w tym między innymi takich globalnych klientów ProLogis jak DHL, Schenker, Kuehne + Nagel, Volvo i Hewlett Packard.

- Naszym zdaniem mamy ogromną szansę stworzenia wiodącego na rynku portfolio powierzchni magazynowej w Austrii - mówi Manfred Jenschke, market officer ProLogis na rynek południowo-wschodnich Niemiec. - Na początku zamierzamy skoncentrować się na rynku wiedeńskim, który charakteryzuje się potężną bazą gospodarczą, strategicznym położeniem geograficznym i dostępnością wysoko wykwalifikowanej siły roboczej. Następnie przyjrzymy się możliwościom jakie oferują miasta Graz i Linz - dwa silnie rozwijające się rynki handlowe z optymalnym dostępem do północnych i południowych regionów Europy. Już teraz spotykamy się z zainteresowaniem ze strony klientów i mamy nadzieję na nawiązanie z nimi współpracy w ramach naszego nowego parku.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 czerwiec 2008 15:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj