logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy obiekt do przeładunku kompletacyjnego Goodman i DHL Freight

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa Goodman wraz z DHL Freight ogłosiły budowę nowego obiektu logistycznego o powierzchni 12270 m kw. w Porcie Norymbergi w południowych Niemczech.

DHL Freight jest oddziałem DHL specjalizującym się w rozwiązaniach transportowych. Wraz z rozwojem i optymizacją swojej sieci logistycznej w Norymberdze, DHL zdecydowało się na nowy magazyn do przeładunku.

Goodman wybuduje „szyty na miarę” obiekt do przeładunku kompletacyjnego o całkowitej powierzchni 12 270 m kw. składający się z części dystrybucyjnej o powierzchni 9 975 m kw. z 98 dokami załadunkowymi, oraz części biurowej o powierzchni 2 295 m kw. Z danych technicznych - magazyn będzie miał wysokość roboczą 6,55 m, oraz nośność posadzek 50 kN/m kw. 5,2 hektarowa działka pozwoli na powstanie bocznicy kolejowej, oraz na duże możliwości manewrowe przy przeładunku, przechowywaniu kontenerów, wyładunku ciężarówek i załadunku przyczep przygotowanych do odjazdu.

W ciągu ostatnich kilku lat, Goodman wybudował blisko 270 000 m kw. dla DHL w Niemczech, krajach Beneluksu i regionie Azji i Pacyfiku. Werner Knan, Regionalny Dyrektor ds. Logistyki, Goodman Niemcy, stwierdził, że Umowa jest kontynuacją strategicznej globalnej relacji w jakiej Goodman znajduje się z DHL. Jesteśmy zadowoleni z wspierania DHL i rozwijania ich biznesu w tej pierwszorzędnej lokalizacji.

Nowe centrum DHL do przeładunku kompletacyjnego znajdzie się w Porcie Norymbergi. Jest to drugie największe miasto Bawarii po Monachium. Bawaria jest najbardziej południowym, a także zaludnionym regionem Niemiec. Łączy północno-zachodnią Europę z Austrią, Włochami, Słowenią, Chorwacją, jak i z innymi dalszymi południowymi i południowo-wschodnimi krajami Europy.

Port Norymbergi to natomiast największe centrum logistyczne w południowych Niemczech, corocznie obsługujące 13 milionów ton cargo. Na 337 hektarach znajdują się obiekty logistyczne, przemysłowe i biznesowe należące do 260 firm zatrudniających ponad 5 500 pracowników. Nowy magazyn DHL znajdzie się 11 km od centrum Norymbergi i 3,5 km od autostrady A73 łączącą lokalizację z międzynarodową siecią dróg. Port ma trójmodalny terminal kontenerów, kolejny zostanie oddany do użytku w 2009 roku.

- Dzięki naszej geostrategicznej lokalizacji, nasz port frachtowy jest w dobrej sytuacji by przyjąć nowe inwestycje w nieruchomości logistyczne – powiedział Harald Leopold, Generalny Menadżer Portu w Norymberdze.

Obiekt zostanie oddany z końcem lipca 2008 roku i stanie się częścią Goodman European Logistics Fund. DHL będzie dzierżawić obiekt zarządzany przez doświadczony zespół Goodman.
Ostatnio zmieniany wtorek, 08 lipiec 2008 12:14

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj