logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

2000 m kw. dla drukarni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Każda branża rządzi się swoimi prawami. Niestandardowych warunków produkcji wymaga również działalność drukarska. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni obiekt pod zakład branży poligraficznej.

Jakie warunki musi spełnić hala przeznaczona pod drukarnię?
Wysokość hali nie może być mniejsza niż 5 m. Wiąże się to z parametrami maszyn drukarskich. Ale nie ma także sensu inwestować w pomieszczenia zbyt wysokie, ponieważ dodatkowa kubatura zwiększa koszty eksploatacji (np. ogrzewania). A zatem jest to nieekonomiczne. Kolejną kwestią jest odpowiednie natężenie prądu. Odpowiednie, czyli dopasowane do rodzaju maszyn i ich potrzeb w zakresie poboru energii elektrycznej. Bardzo istotną kwestią jest również nośność posadzki. Maszyny poligraficzne są bardzo ciężkie i wymagany udźwig posadzki to minimum 5 T na metr kwadratowy. Częstym problemem związanym z procesem drukowania jest hałas oraz intensywny zapach farb drukarskich. Natężenie hałasu można redukować korzystając z zaawansowanych technologicznie maszyn, można również zainstalować ekrany wyciszające. Rozwiązaniem problemu uciążliwości stosowania niektórych rodzajów farb wykorzystywanych w poligrafii są wysokiej klasy systemy wentylacyjne oraz wyciągi. W przypadku drukarni wentylacja grawitacyjna nie wystarczy. Budynek oprócz wysokiego standardu powinien mieć do zaoferowania dogodną lokalizację. Ważną cechą obiektu jest brak gęsto ustawionych słupów, umożliwiający zamontowanie nawet wielkogabarytowych maszyn drukarskich takich jak „Roland 800”, czy „Alpina 76”.

Co zrobić, gdy posiadamy halę nadającą się pod przemysł poligraficzny?
Znalezienie idealnego najemcy lub osoby zainteresowanej kupnem posiadanej przez nas nieruchomości komercyjnej nie należy do zadań łatwych, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie. Dlatego szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest podpisanie z agencją pośredniczącą w transakcji umowy na wyłączność. Taka umowa zdecydowanie zwiększa szanse na znalezienie najemcy. Zawarte w niej zapisy gwarantują nam nie tylko skuteczną promocję obiektu użytkowego, ale również możliwość sprzedaży lub wynajmu obiektu przez kilkaset agencji równocześnie, gdyż nieruchomości z umową na wyłączność są wpisywane do ogólnopolskiego systemu współpracy pomiędzy pośrednikami.

Dzięki takiej właśnie umowie Agencja JARTOM mogła, wykorzystując wszelkie dostępne środki, wywiązać się ze zobowiązania danego klientowi. Przykładem jest  nowoczesna hala magazynowa usytuowana w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej znajdująca się 25 km na wschód od Krakowa, czy nowe centrum magazynowo-produkcyjne Maxima Industrial Park znajdujące się niedaleko Warszawy, przy trasie Warszawa - Gdańsk. Agencja JARTOM koncentruje swoją działalność na pośrednictwie w najmie i sprzedaży nieruchomości produkcyjnych oraz magazynowych.

Przykład transakcji
Wiadomość z ostatniej chwili to wynajęcie dużej powierzchni, ponad 2000 m kw., przez drukarnię stosującą technikę druku offsetowego do produkcji opakowań kosmetyków. Nieruchomość położona jest na południe od Warszawy, niedaleko Piaseczna. Budynek, będący nieruchomością wolno stojącą, usytuowany został w okolicy usługowo-przemysłowej.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj