logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy terminal DHL Express w Solcu Kujawskim już pracuje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) uruchomił nowoczesny terminal w Solcu Kujawskim. Terminal położony jest przy trasie łączącej północny-zachód z centrum Polski. Wartość tej inwestycji wyniosła 4,5 mln euro.

Nowy terminal DHL Express w Solcu Kujawskim jest w stanie obsłużyć od 8 do 10 tys. przesyłek na dobę. Prędkość nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego sortera liczącego ponad 270 m, to 2500 szt. przesyłek na godzinę. Terminal posiada 18 bram umożliwiających obsługę samochodów ciężarowych, z czego 5 jest wyposażonych przenośniki taśmowe teleskopowe, a 13 w rampy hydrauliczne. Ponadto obiekt jest wyposażony w 56 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej zajmuje ponad 3600 m kw. Za obsługę klientów odpowiada ponad 200 pracowników i kurierów DHL Express.

Terminal DHL Express w Solcu Kujawskim obsługuje przesyłki krajowe oraz międzynarodowe przewożone zarówno drogową jak i lotniczą siecią transportową DHL, głównie klientów z województwa kujawsko-pomorskiego. Nowoczesne wyposażenie techniczne w znaczący sposób wpłynęło na wzrost wydajności systemu logistycznego, i co się z tym wiąże, liczby przesyłek przewożonych w ciągu dnia w tym regionie. Skrócony został też czas przebywania przesyłek w terminalu, wprowadzono sort nocny, a tym samym wydłużone zostało „okno czasowe”, czyli czas, w jakim kurierzy DHL Express doręczają i odbierają przesyłki od klientów. Wszyscy kurierzy wyposażeni zostali w nowoczesne przenośne skanery hand held Motorola HC 700. Dzięki radiowej transmisji danych, na bieżąco mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Przy terminalu działa też Punkt Obsługi Klienta.

- Dynamiczny rozwój rynku usług ekspresowych mobilizuje nas do kontynuowania inwestycji w rozbudowę  krajowej sieci logistycznej. Terminal w Solcu Kujawskim jest pierwszym z serii nowych obiektów tego typu, które oddamy do użytku w ciągu dwóch najbliższych lat. Położony przy ważnym szlaku komunikacyjnym, jest istotnym punktem w sieci logistycznej DHL Express.  Zastosowane tu najnowocześniejsze rozwiązania wspierające proces operacyjny zapewniają wysoką jakość obsługi nie tylko klientom z tego regionu, ale także przyczynią się do podniesienia wydajności całej naszej sieci - powiedział Igor Caban, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Express (Poland). 

Zgodnie z realizowaną strategią proekologiczną, w nowym terminalu w Solcu Kujawskim zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie, takich jak segregacja odpadów (np. papier, baterie, tworzywa sztuczne), separator olejów samochodowych, odprowadzanie ścieków do miejskiej kanalizacji, własny system ogrzewania na gaz. 

Nowy adres terminala DHL Express to: ul. Brukselska 3, 86-050 Solec Kujawski.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj