logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser zmienia siedzibę w Sosnowcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dachser Sp. z o.o. podpisał umowę z Biurem Inwestycji Kapitałowych na wynajem długoterminowy powierzchni magazynowo-biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest niedaleko przecięcia autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S1, przy ul. Orląt Lwowskich 147. Jest to jedna z najlepszych lokalizacji logistycznych na Górnym Śląsku, dlatego Dachser zdecydował się wynająć tam 3 600 m kw. powierzchni magazynowej. Docelowo budynek ma być oddany do użytkowania w lutym 2009 roku, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 65 000 m kw. Wynajęty obszar posiada 16 doków załadunkowych i jest przystosowany do prowadzenia działalności cross-dockingowej realizowanej przez Dachser.

- O wyborze Biura Inwestycji Kapitałowej zadecydowało przede wszystkim elastyczne podejście dewelopera do naszych oczekiwań – powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Sp. z o.o.

Realizowane przez firmę Dachser usługi oparte są na terminalach cross-dockingowych i wymagają posiadania jak największej liczby bram. Oprócz dogodnej lokalizacji (bliskość Śląska i Krakowa oraz dostęp do głównych dróg krajowych), duże znaczenia ma także możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej na potrzeby klientów oczekujących kompleksowych rozwiązań logistycznych. Do tej pory śląski oddział Dachser mieścił się w Sosnowcu, na ul. Mikołajczyka 25. W nowym magazynie, oprócz działalności związanej z konsolidacją i dekonsolidacją przesyłek drobnicowych, prowadzone będą również usługi magazynowania dla klientów Dachser, którzy prowadzą dystrybucję towarów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Zmiana lokalizacji pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój firmy i jeszcze lepsze dostosowanie usług do potrzeb naszych klientów - dodał Grzegorz Lichocik.

Terminal na Śląsku ma codzienne połączenia z wszystkimi krajami Europy południowej i z Niemcami, a to wpływa korzystnie na sprawność przeładunków i na poprawę efektywności. Wraz z rozwojem i zmianą miejsca, firma Dachser planuje również w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie w nowym obiekcie.

Ostatnio zmieniany piątek, 24 październik 2008 13:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj