logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Dachser zmienia siedzibę w Sosnowcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dachser Sp. z o.o. podpisał umowę z Biurem Inwestycji Kapitałowych na wynajem długoterminowy powierzchni magazynowo-biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest niedaleko przecięcia autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S1, przy ul. Orląt Lwowskich 147. Jest to jedna z najlepszych lokalizacji logistycznych na Górnym Śląsku, dlatego Dachser zdecydował się wynająć tam 3 600 m kw. powierzchni magazynowej. Docelowo budynek ma być oddany do użytkowania w lutym 2009 roku, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 65 000 m kw. Wynajęty obszar posiada 16 doków załadunkowych i jest przystosowany do prowadzenia działalności cross-dockingowej realizowanej przez Dachser.

- O wyborze Biura Inwestycji Kapitałowej zadecydowało przede wszystkim elastyczne podejście dewelopera do naszych oczekiwań – powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Sp. z o.o.

Realizowane przez firmę Dachser usługi oparte są na terminalach cross-dockingowych i wymagają posiadania jak największej liczby bram. Oprócz dogodnej lokalizacji (bliskość Śląska i Krakowa oraz dostęp do głównych dróg krajowych), duże znaczenia ma także możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej na potrzeby klientów oczekujących kompleksowych rozwiązań logistycznych. Do tej pory śląski oddział Dachser mieścił się w Sosnowcu, na ul. Mikołajczyka 25. W nowym magazynie, oprócz działalności związanej z konsolidacją i dekonsolidacją przesyłek drobnicowych, prowadzone będą również usługi magazynowania dla klientów Dachser, którzy prowadzą dystrybucję towarów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Zmiana lokalizacji pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój firmy i jeszcze lepsze dostosowanie usług do potrzeb naszych klientów - dodał Grzegorz Lichocik.

Terminal na Śląsku ma codzienne połączenia z wszystkimi krajami Europy południowej i z Niemcami, a to wpływa korzystnie na sprawność przeładunków i na poprawę efektywności. Wraz z rozwojem i zmianą miejsca, firma Dachser planuje również w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie w nowym obiekcie.

Ostatnio zmieniany piątek, 24 październik 2008 13:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj