logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

JAS-FBG SA podwaja powierzchnię swoich magazynów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnie półrocze było dla JAS-FBG SA okresem dynamicznego rozwoju usług logistycznych. Odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie rynku jest przeprowadzka do nowych, większych powierzchni magazynowych.
 
Zmianie uległa lokalizacja magazynu przeładunkowego w Rzeszowie oraz obsługującego południową Polskę magazynu w Sosnowcu (do położonego po sąsiedzku parku logistycznego ProLogis w Będzinie). Pod koniec roku zmienią swoje adresy magazyny w Łodzi, Bydgoszczy i Krakowie.  Największym wyzwaniem dla firmy będzie sprawna przeprowadzka magazynu w Łodzi.

- Łódzki magazyn pełni rolę hubu dla przesyłek z całej Polski, więc musi funkcjonować 24 godziny na dobę - mówi Robert Zawadzki, dyrektor działu krajowej spedycji drobnicowej. - Przeprowadzka w żaden sposób nie zakłóci naszej pracy. Dział spedycji drobnicowej JAS-FBG SA pracy ma coraz więcej, bo w ostatnim półroczu zanotował potrojenie ilości przewożonych przesyłek.
 
W nowej łódzkiej lokalizacji firma będzie miała do dyspozycji 5000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wyposażonej w nowoczesne doki przeładunkowe. Kompleks, w którym zlokalizowany zostanie magazyn  - Tulipan Park Łódź - jest nowo wybudowanym parkiem logistycznym położonym we wschodniej części miasta przy drodze krajowej nr 713 na Tomaszów Mazowiecki.
 
- Starając się, żeby wzrost ilości przewożonych ładunków nie wpływał negatywie na jakość świadczonych przez nas usług zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu kodów kreskowych służących identyfikacji przesyłek - dodaje dyrektor Zawadzki. 

Powiększeniu uległy również powierzchnie poznańskiego i wrocławskiego magazynu logistycznego JAS-FBG SA. W tym ostatnim przypadku impulsem do rozwoju stała się decyzja jednego z kluczowych producentów branży elektronicznej. Zmiany zaszły również w organizacji działalności spółki. Nastąpiło przekazanie funkcji Zarządu w ręce oddelegowanego członka Rady Nadzorczej w osobie Ewy Szatanik-Hanczarek. W najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy JAS-FBG SA, które dokona wyboru Zarządu. Kierowanie Spółką Transbud-Katowice, gdzie głównym  udziałowcem jest JAS-FBG SA powierzono Wiceprezesowi Zarządu - panu Janowi Legawcowi.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 październik 2008 14:08

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa marka na rynku TSL

Nowa marka na rynku TSL

Wraz z początkiem kwietnia br., na rynku TSL pojawił się nowy gracz - firma VIAON....

Nowy magazyn FM Logistic w Robakowie pod Poznaniem

Nowy magazyn FM Logistic w Robakowie pod Poznaniem

W odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich klientów, firma FM Logistic uruchomiła magazyn „przycross-docking’owy” w Robakowie...

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj