logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Raben wynajmuje magazyn w Strykowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe poinformował o podpisaniu umowy najmu z firmą Raben Polska. Operator logistyczny będzie nowym najemcą parku w Strykowie, gdzie zajmie aż 11 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Panattoni Park Stryków to nowoczesny park dystrybucyjny położony w  centralnej Polsce, w Strykowie. Park zaprojektowano z myślą o firmach obsługujących rynek ogólnopolski i europejski. Lokalizacja parku, 15 kilometrów na północny-wschód od centrum Łodzi, w pobliżu krajowych tras nr 14 (Warszawa – Łódź) oraz 71 (Zgierz – Stryków), obok planowanego skrzyżowania autostrad A1 oraz A2, łączących Wschodnią i Zachodnią Europę, przyciągnęła kolejnych najemców. Po Leroy Merlin, która już w marcu 2008 r. wybrała park Panattoni na swoje centrum dystrybucyjne, do Panattoni Park Stryków wprowadzi się firma Raben Polska.

Ze względu na swoje centralne położenie, Łódź i sąsiadujący z nią Stryków uważane są przez specjalistów branży za najbardziej korzystną lokalizację w Polsce. Kompleks Panattoni w Strykowie stanowi doskonałą bazę dla operatorów logistycznych, jest to również alternatywa w stosunku do powierzchni magazynowej, którą deweloper dysponuje w samej Łodzi. Usytuowanie parku w Strykowie sprawia, że operatorzy logistyczny mogą się płynnie włączyć do ruchu na autostradzie. Zalety lokalizacji potwierdza Anna Sasin, Sekretarz Miasta - Gminy Stryków: Niewątpliwym atutem parku jest południowe położenie względem autostrady A2, które sprawia, że połączenie zarówno z istniejącą autostradą oraz Łodzią i Zgierzem odbywa się bez konieczności stania w kilometrowych korkach, które tworzą się na północ od autostrady w Strykowie.

Park w Strykowie będzie się składał z trzech hal o łącznej powierzchni 100 tys. m kw., z czego 56 tys. m kw. w budynku C zostało już wynajęte przez Leroy Merlin. Nowy najemca wprowadzi się do sąsiedniej hali, która jest obecnie w budowie. Raben Polska planuje zająć budynek A natychmiast po ukończeniu prac, czyli w styczniu 2009 roku.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bardzo dobry półroczny wynik przeładunków w portach w Szczecinie i…

Bardzo dobry półroczny wynik przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu

Ponad 12,5 mln ton towarów obsłużyły w okresie styczeń-czerwiec br. porty w Szczecinie i Świnoujściu,...

Grupa PKP CARGO ruszyła z produkcją zestawów kołowych

Grupa PKP CARGO ruszyła z produkcją zestawów kołowych

W Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli-Karsznicach uruchomiono nowoczesną linię produkcji i...

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj