logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy terminal DHL Express w Gorzowie Wielkopolskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express uruchomił nowoczesny terminal w  Gorzowie Wielkopolskim. To kolejny etap realizacji wieloletniej strategii firmy zakładającej inwestycje w rozwój krajowej sieci logistycznej.

Nowy terminal DHL Express w Gorzowie Wielkopolskim może obsłużyć do 5.000 tys. przesyłek na dobę, czyli aż o 400 proc. więcej niż poprzedni obiekt. Prędkość nowoczesnego sortera, liczącego ponad 40 m, to 2500 przesyłek na godzinę. Terminal posiada 7 bram wyposażonych w rampy hydrauliczne umożliwiające obsługę samochodów ciężarowych oraz 18 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej to ponad 1000 m kw. Sprawną obsługę klientów zapewnia ponad 30 pracowników i kurierów DHL Express.

W Gorzowie Wielkopolskim DHL jest obecny od 1991 roku. Terminal DHL Express obsługuje klientów z części województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, oferując im pełen zakres ekspresowych usług krajowych i międzynarodowych (lotniczych i drogowych).

- Tylko w ciągu ostatnich 2 lat liczba przesyłek obsługiwanych w tym regionie wzrosła o ponad 60%. Uruchomienie nowoczesnego obiektu w Gorzowie w znaczącym stopniu zwiększy wydajność systemu logistycznego oraz wzrost liczby przesyłek przewożonych w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy mogli naszym klientom zapewnić najwyższej jakości usługi i odpowiedzieć na ich oczekiwania - powiedział Igor Caban, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Express (Poland).

Kurierzy wyposażeni zostali w nowoczesne przenośne skanery Motorola HC 700, dzięki którym on-line mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Przy terminalu w Gorzowie działa też Punkt Przyjęć, w którym klienci bezpośrednio mogą nadawać i odbierać przesyłki.

Zgodnie z realizowaną przez DHL Express (Poland) strategią proekologiczną GoGreen, w nowym terminalu gorzowskim zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie, takich jak segregacja odpadów (np. papier, baterie, tworzywa sztuczne), separator olejów samochodowych, odprowadzanie ścieków do miejskiej kanalizacji oraz własny system ogrzewania na gaz.

Nowy adres terminala DHL Express to: Deszczno 3d, 66-400 Gorzów Wlkp.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

OT Logistics wspiera promocyjny rejs barki Wisłą z Gdańska do…

OT Logistics wspiera promocyjny rejs barki Wisłą z Gdańska do Warszawy

Grupa OT Logistics wspiera inicjatywę promocyjnego towarowego rejsu Wisłą z Gdańska do Warszawy, który ma...

Nowa marka na rynku TSL

Nowa marka na rynku TSL

Wraz z początkiem kwietnia br., na rynku TSL pojawił się nowy gracz - firma VIAON....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj