logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa seria wózków STILL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma STILL wprowadziła do swojej oferty nową serię wózków GX-X i GX-Q.  Wąskokorytarzowe podnośniki sięgają aż do 8,6 m, a ich maksymalny udźwig wynosi 1350 kg.

Seria GX jest przewidziana do składowania i zdejmowania ładunków w magazynach wąskokorytarzowych. Znajduje zastosowanie w handlu, logistyce i zakładach produkcyjnych.  Stanowisko operatora jest usytuowane na dole, dlatego GX są ekonomiczną alternatywą dla wózków z platformą podnoszoną wraz z operatorem. Seria GX jest zasilana prądem trójfazowym o napięciu 48 woltów. Pojazdy są wyposażone w widły obrotowo-przesuwne (GX-X), teleskopowe (GX-Q) lub opcjonalnie widły obrotowo-przesuwne z dodatkowym zakresem podnoszenia. Modułowa koncepcja nowej serii wózków STILL GX pozwala na indywidualne dostosowanie osiągów i wymiarów do potrzeb klienta. W ofercie dostępne są wózki z masztami teleskopowymi lub potrójnymi o wysokości od 2,2 do 4,9 metra. Stabilne profile masztów mają bardzo małe zginanie boczne i przednie oraz drgania zredukowane do minimum. Operator ma zapewnioną bardzo dobrą widoczność na końcówki wideł, dzięki czemu układanie i zdejmowanie ładunku jest szybsze oraz bezpieczniejsze. Stanowisko pracy jest przyjazne dla kierowcy. Nowością w pojazdach tej klasy jest opcjonalna amortyzacja, nie tylko siedzenia lecz całego stanowiska. Zastosowana amortyzacja hydrauliczna redukuje drgania ludzkiego organizmu do minimum. Są one aż o 60% mniejsze od maksymalnej wartości dopuszczalnej. Komfortowe siedzenie z podparciem w części lędźwiowej i regulowanym oparciem można dopasować odpowiednio do wysokości oraz wagi operatora. Tak przygotowane stanowisko pracy zapobiega chorobom układu kostno-szkieletowego i jeszcze lepiej chroni plecy oraz kręgosłup.

- Obsługa wózka jest logiczna i intuicyjna: wyświetlacz LCD o wysokim kontraście umożliwia łatwy odczyt, a joystick idealnie układa się w dłoni operatora - wyjaśnia Marcin Nazaruk, doradca handlowy z firmy STILL -  Wszystkie funkcje hydrauliczne można obsłużyć jedną ręką, a przedramię leży wtedy wygodnie na tapicerowanym podłokietniku. Wygodne położenie dłoni zwiększa precyzję i bezpieczeństwo podnoszenia, opuszczania oraz obracania wideł. Zadbano również o stopy: zestaw sterowniczy zawiera pedał jezdny, hamulec oraz duży nożny wyłącznik bezpieczeństwa służący do aktywacji pojazdu.

Do wyboru jest również pojemność akumulatorów. W zależności od szerokości podwozia (1,12 m lub 1,25 m) dostępnych jest sześć akumulatorów o różnej pojemności. Wymiana akumulatora może być szybsza i bezpieczniejsza dzięki możliwości bocznej wymiany za pomocą przenośnika rolkowego oraz stojaka - nie ma w tym przypadku konieczności używania dźwigu. W nowych pojazdach STILL serii GX wykorzystano koncepcję OPTISPEED, która umożliwia automatyczną regulację wszystkich prędkości w zależności od obciążenia i wysokości podnoszenia. Oznacza to zwiększenie ekonomiki oraz bezpieczeństwa jazdy. Wśród wózków z dolnym stanowiskiem operatora, seria GX oferuje największą wydajność przeładunkową. Pojazd osiąga prędkość 10,5 km/h. Modele GX L1 o długości 2,935 m są najkrótsze i najbardziej zwrotne spośród wszystkich wózków regałowych na rynku. Mały promień skrętu umożliwia lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej (szerokość manewru wynosi zaledwie 3,202 m). Elektryczny układ sterowania wózków GX jest zabezpieczony przed awarią poprzez zastosowanie podwójnego procesora. Wszystkie podzespoły są łatwo dostępne dla obsługi serwisowej. Istnieje możliwość złożenia siedzenia operatora. Osłony na koła są stabilne i chronią przed nagłymi uderzeniami, które mogą się zdarzyć podczas codziennej wzmożonej pracy. STILL proponuje również dodatkowe opcje wyposażenia: MMS - System Zarządzania Przepływem Materiałów, FleetManager, pomoce w pozycjonowaniu, system monitoringu wizualnego oraz instalację do ochrony osób (PSA).

Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2009 09:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE…

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE i Panattoni Europe

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. CBRE i Panattoni Europe,...

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj