logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Współpraca UPS i Action

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
UPS i Action prezentują inteligentne systemy zarządzania łańcuchem dostaw.

Sklepy internetowe przeżywają oblężenie, a producenci i dystrybutorzy poszukują sposobów gwarantujących szybkie i bezpiecznie zrealizowane transakcje. Action to jedna z firm, która osiągnęła sukces na tym rynku. Zajmuje się dystrybucją sprzętu IT ponad 250 producentów, oferując 16 500 produktów. Wśród partnerów firmy znajduje się większość wiodących marek komputerowych w tym m.in. Samsung, Microsoft, Sony, LG, Intel, Creative, ASUS, AMD, Lenovo. Spółka kieruje swoją ofertę do niezależnych sprzedawców (resellerów, w tym m.in. sklepów internetowych), klientów korporacyjnych oraz sektora MSP. Action obsługuje 8 000 klientów miesięcznie.

- Obsługa logistyczna zamówień klientów w pewnym momencie rozwoju naszej firmy wymagała coraz ściślejszej współpracy z doświadczonym partnerem logistycznym - mówi Piotr Świętochowski Logistics Manager Action - Tę cechę posiada UPS. Co ważne ma możliwość elastycznego dopasowania istniejących już rozwiązań, narzędzi  do naszych potrzeb. W 2002 roku rozpoczęliśmy współpracę. Dwa lata później, kiedy uruchomiliśmy system zamówień online, musieliśmy  rozbudować centrum dystrybucyjne. Dzięki czemu obecnie posiadamy bazę 42 000 klientów, a obsługa logistyczna to aż ponad 1 400 000 paczek rocznie - dodaje Piotr Świętochowski.

- Nasz rekord pracy z Action to 10 tirów z przesyłkami w ciągu jednego dnia. Taką wydajność magazynową i dystrybucyjną można osiągnąć tylko dzięki perfekcyjnie zsynchronizowanym narzędziom klienta i operatora logistycznego. Rosnące potrzeby Action bardzo stymulowały rozwój naszych usług - mówi Piotr Sitarek Dyrektor Generalny UPS Polska.

Na początku współpracy UPS zaproponował Action zastosowanie programu ułatwiającego przygotowanie wysyłek UPS WorldShip. Kolejnym etapem stała się integracja dwóch narzędzi: systemu przyjmującego zamówienia i narzędzia do przygotowania dużej ilości wysyłek (drukującego listy przewozowe wg standardów UPS). Chodziło o automatyczną transmisje danych z jednego systemu do drugiego. Dzięki wspólnie wdrożonemu narzędziu - PLD 0200 informacja trafiająca do systemu Action, w momencie zamówienia jest dostosowywana do programu wysyłkowego. PLD 0200, to jedna z najnowocześniejszych aplikacji UPS, która wspiera: generowanie i druk etykiet adresowych, wysyłkę towarów oraz umożliwia wysyłanie zbiorczej informacji o zrealizowanych przesyłkach.  Aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces wysyłki, UPS przygotowuje często tzw. transport dedykowany, który daje dłuższy czas na przyjmowanie i kompletowanie zamówień oraz skraca czas dostawy.

- Klient może zamówić produkt nawet po godzinie 18 i już następnego dnia o godzinie 9 mieć go na biurku - mówi Piotr Świętochowski.

Dla Action jako dystrybutora i producenta sprzętu IT istotne są również usługi posprzedażowe. Współpraca z UPS zagwarantowała taką usługę dodaną, czyli UPS Returns®. To zarządzanie logistyką zwrotną, czyli sprowadzanie paczek od klientów, na przykład towarów zamówionych przez Internet, produktów odsyłanych w celu naprawy gwarancyjnej lub części do recyklingu i ponownego użytku. Usługa UPS Returns®. obejmuje funkcje pakowania i etykietowania, co zwiększa efektywność tych procesów, z jednoczesną możliwością monitorowania czasu dostawy  i lokalizacji tych przesyłek na trasie. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji do generowania zwrotów, która została zbudowana w internetowym systemie obsługi klienta Action zwanym i-Service, z wykorzystaniem narzędzi UPS XML Online Tools. Dzięki narzędziu XML Online Shipping  - można tworzyć zamówienia typu Returns - wypełniając prosty formularz, który jest integralną częścią i-Service. Klient Action po zalogowaniu się do systemu uzupełnia tylko informacje o ilości paczek i wadze przesyłki (reszta danych pobierana jest z i-Service) i zatwierdza zlecenie. W tym momencie informacje trafiają już do serwerów UPS, a następnie do odpowiedniego oddziału UPS - tego który powinien podjąć przesyłkę. Następnego dnia rano kurier otrzymuje wydrukowaną etykietę adresową (adres nadawcy to adres firmy zlecającej, a odbiorca to Action) i udaje się po przesyłkę zwrotną.

- Cały ten proces odbywa się w sposób praktycznie bezobsługowy, bez dzwonienia, zlecania i wzywania kuriera - twierdzi Piotr Sitarek.

 Dodatkowo w systemie i-Service wykorzystano narzędzie XML Online Tracking, które monitoruje status przesyłek typu Returns.

- Mamy wiedzę o wszystkich przesyłkach zarówno tych, które już dotarły do Action jak i tych nie podjętych np. z powodu nieobecności klienta - dodaje Piotr Świętochowski.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 październik 2009 11:51

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj