logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Współpraca UPS i Action

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
UPS i Action prezentują inteligentne systemy zarządzania łańcuchem dostaw.

Sklepy internetowe przeżywają oblężenie, a producenci i dystrybutorzy poszukują sposobów gwarantujących szybkie i bezpiecznie zrealizowane transakcje. Action to jedna z firm, która osiągnęła sukces na tym rynku. Zajmuje się dystrybucją sprzętu IT ponad 250 producentów, oferując 16 500 produktów. Wśród partnerów firmy znajduje się większość wiodących marek komputerowych w tym m.in. Samsung, Microsoft, Sony, LG, Intel, Creative, ASUS, AMD, Lenovo. Spółka kieruje swoją ofertę do niezależnych sprzedawców (resellerów, w tym m.in. sklepów internetowych), klientów korporacyjnych oraz sektora MSP. Action obsługuje 8 000 klientów miesięcznie.

- Obsługa logistyczna zamówień klientów w pewnym momencie rozwoju naszej firmy wymagała coraz ściślejszej współpracy z doświadczonym partnerem logistycznym - mówi Piotr Świętochowski Logistics Manager Action - Tę cechę posiada UPS. Co ważne ma możliwość elastycznego dopasowania istniejących już rozwiązań, narzędzi  do naszych potrzeb. W 2002 roku rozpoczęliśmy współpracę. Dwa lata później, kiedy uruchomiliśmy system zamówień online, musieliśmy  rozbudować centrum dystrybucyjne. Dzięki czemu obecnie posiadamy bazę 42 000 klientów, a obsługa logistyczna to aż ponad 1 400 000 paczek rocznie - dodaje Piotr Świętochowski.

- Nasz rekord pracy z Action to 10 tirów z przesyłkami w ciągu jednego dnia. Taką wydajność magazynową i dystrybucyjną można osiągnąć tylko dzięki perfekcyjnie zsynchronizowanym narzędziom klienta i operatora logistycznego. Rosnące potrzeby Action bardzo stymulowały rozwój naszych usług - mówi Piotr Sitarek Dyrektor Generalny UPS Polska.

Na początku współpracy UPS zaproponował Action zastosowanie programu ułatwiającego przygotowanie wysyłek UPS WorldShip. Kolejnym etapem stała się integracja dwóch narzędzi: systemu przyjmującego zamówienia i narzędzia do przygotowania dużej ilości wysyłek (drukującego listy przewozowe wg standardów UPS). Chodziło o automatyczną transmisje danych z jednego systemu do drugiego. Dzięki wspólnie wdrożonemu narzędziu - PLD 0200 informacja trafiająca do systemu Action, w momencie zamówienia jest dostosowywana do programu wysyłkowego. PLD 0200, to jedna z najnowocześniejszych aplikacji UPS, która wspiera: generowanie i druk etykiet adresowych, wysyłkę towarów oraz umożliwia wysyłanie zbiorczej informacji o zrealizowanych przesyłkach.  Aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces wysyłki, UPS przygotowuje często tzw. transport dedykowany, który daje dłuższy czas na przyjmowanie i kompletowanie zamówień oraz skraca czas dostawy.

- Klient może zamówić produkt nawet po godzinie 18 i już następnego dnia o godzinie 9 mieć go na biurku - mówi Piotr Świętochowski.

Dla Action jako dystrybutora i producenta sprzętu IT istotne są również usługi posprzedażowe. Współpraca z UPS zagwarantowała taką usługę dodaną, czyli UPS Returns®. To zarządzanie logistyką zwrotną, czyli sprowadzanie paczek od klientów, na przykład towarów zamówionych przez Internet, produktów odsyłanych w celu naprawy gwarancyjnej lub części do recyklingu i ponownego użytku. Usługa UPS Returns®. obejmuje funkcje pakowania i etykietowania, co zwiększa efektywność tych procesów, z jednoczesną możliwością monitorowania czasu dostawy  i lokalizacji tych przesyłek na trasie. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji do generowania zwrotów, która została zbudowana w internetowym systemie obsługi klienta Action zwanym i-Service, z wykorzystaniem narzędzi UPS XML Online Tools. Dzięki narzędziu XML Online Shipping  - można tworzyć zamówienia typu Returns - wypełniając prosty formularz, który jest integralną częścią i-Service. Klient Action po zalogowaniu się do systemu uzupełnia tylko informacje o ilości paczek i wadze przesyłki (reszta danych pobierana jest z i-Service) i zatwierdza zlecenie. W tym momencie informacje trafiają już do serwerów UPS, a następnie do odpowiedniego oddziału UPS - tego który powinien podjąć przesyłkę. Następnego dnia rano kurier otrzymuje wydrukowaną etykietę adresową (adres nadawcy to adres firmy zlecającej, a odbiorca to Action) i udaje się po przesyłkę zwrotną.

- Cały ten proces odbywa się w sposób praktycznie bezobsługowy, bez dzwonienia, zlecania i wzywania kuriera - twierdzi Piotr Sitarek.

 Dodatkowo w systemie i-Service wykorzystano narzędzie XML Online Tracking, które monitoruje status przesyłek typu Returns.

- Mamy wiedzę o wszystkich przesyłkach zarówno tych, które już dotarły do Action jak i tych nie podjętych np. z powodu nieobecności klienta - dodaje Piotr Świętochowski.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 październik 2009 11:51

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze...

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj