logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Globalne standardy GS1 w WOSANIE

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
WOSANA zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych  ze standardem Globalnego Systemu GS1.

Firma WOSANA SA jest producentem soków, napojów i wód źródlanych. Jej oferta obejmuje sprzedaż produktów własnych oraz produkcję napojów pod markami własnymi zleceniodawców. Firma współpracuje z większością ogólnopolskich sieci handlowych oraz realizuje kontrakty eksportowe. Do tej pory pracownicy firmy WOSANA SA przy znakowaniu produktów posługiwali się wewnętrznymi etykietami, które nie były zgodne ze standardami GS1, a co za tym idzie - nie były dostosowane do wymagań wszystkich kontrahentów. Dla sprawnego funkcjonowania i bezkolizyjnej współpracy z partnerami, konieczne było zastosowanie etykiet zgodnych z systemem GS1. Po wykonaniu analizy rynku, na wdrożenie systemu do wydruku etykiet logistycznych zgodnych ze standardem GS1, wybrano ofertę firmy SKK-Systemy Kodów Kreskowych. W ramach współpracy SKK zaproponowała Wosanie wdrożenie systemu składającego się z następujących elementów: oprogramowania Nice Label, terminala przenośnego Denso oraz drukarki etykiet Datamax. Nice Label to oprogramowanie służące do projektowania i drukowania etykiet. Wszystkie programy Nice Label mają przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika oraz całą gamę nowoczesnych narzędzi, które sprawiają że projektowanie etykiet jest łatwe i szybkie. Programy mają polską wersję językową. Terminal DENSO BHT-400 jest dedykowany specjalnie do zadań kompletacji dostaw w warunkach przemysłowych. Odporność na wodę i zapylenie oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna zapewniają bezawaryjną pracę w trudnych warunkach. Dodatkowo terminal wyposażony jest w duży, kolorowy ekran dotykowy z podświetleniem, a rozdzielczość 240x320 pixeli zapewnia czytelność tekstu i grafiki nawet przy słabym oświetleniu. Drukarka etykiet DATAMAX H-CLASS należy do najbardziej zaawansowanej linii drukarek. To niezawodne urządzenie przeznaczone do pracy w warunkach produkcyjnych, gdzie potrzebny jest szybki wydruk i bezawaryjna praca 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do zalet drukarki należy także zaliczyć duży programowalny wyświetlacz, który ułatwia konfigurację i poprawia komfort pracy. Dodatkowo urządzenie ma  wbudowany skaner kodów kreskowych, co umożliwia kontrolę poprawności wydrukowanego kodu. Największą korzyścią, jaką odniosła firma WOSANA SA po wdrożeniu systemu zaproponowanego przez SKK, było spełnienie wymagań odbiorców oraz zastosowanie rozwiązania automatycznego i ergonomicznego, które nie zwiększyło kosztów zatrudnienia. Jednocześnie WOSANA SA dołączyła do grona firm funkcjonujących zgodnie ze standardami GS1.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2009 09:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj