logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Globalne standardy GS1 w WOSANIE

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
WOSANA zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych  ze standardem Globalnego Systemu GS1.

Firma WOSANA SA jest producentem soków, napojów i wód źródlanych. Jej oferta obejmuje sprzedaż produktów własnych oraz produkcję napojów pod markami własnymi zleceniodawców. Firma współpracuje z większością ogólnopolskich sieci handlowych oraz realizuje kontrakty eksportowe. Do tej pory pracownicy firmy WOSANA SA przy znakowaniu produktów posługiwali się wewnętrznymi etykietami, które nie były zgodne ze standardami GS1, a co za tym idzie - nie były dostosowane do wymagań wszystkich kontrahentów. Dla sprawnego funkcjonowania i bezkolizyjnej współpracy z partnerami, konieczne było zastosowanie etykiet zgodnych z systemem GS1. Po wykonaniu analizy rynku, na wdrożenie systemu do wydruku etykiet logistycznych zgodnych ze standardem GS1, wybrano ofertę firmy SKK-Systemy Kodów Kreskowych. W ramach współpracy SKK zaproponowała Wosanie wdrożenie systemu składającego się z następujących elementów: oprogramowania Nice Label, terminala przenośnego Denso oraz drukarki etykiet Datamax. Nice Label to oprogramowanie służące do projektowania i drukowania etykiet. Wszystkie programy Nice Label mają przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika oraz całą gamę nowoczesnych narzędzi, które sprawiają że projektowanie etykiet jest łatwe i szybkie. Programy mają polską wersję językową. Terminal DENSO BHT-400 jest dedykowany specjalnie do zadań kompletacji dostaw w warunkach przemysłowych. Odporność na wodę i zapylenie oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna zapewniają bezawaryjną pracę w trudnych warunkach. Dodatkowo terminal wyposażony jest w duży, kolorowy ekran dotykowy z podświetleniem, a rozdzielczość 240x320 pixeli zapewnia czytelność tekstu i grafiki nawet przy słabym oświetleniu. Drukarka etykiet DATAMAX H-CLASS należy do najbardziej zaawansowanej linii drukarek. To niezawodne urządzenie przeznaczone do pracy w warunkach produkcyjnych, gdzie potrzebny jest szybki wydruk i bezawaryjna praca 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do zalet drukarki należy także zaliczyć duży programowalny wyświetlacz, który ułatwia konfigurację i poprawia komfort pracy. Dodatkowo urządzenie ma  wbudowany skaner kodów kreskowych, co umożliwia kontrolę poprawności wydrukowanego kodu. Największą korzyścią, jaką odniosła firma WOSANA SA po wdrożeniu systemu zaproponowanego przez SKK, było spełnienie wymagań odbiorców oraz zastosowanie rozwiązania automatycznego i ergonomicznego, które nie zwiększyło kosztów zatrudnienia. Jednocześnie WOSANA SA dołączyła do grona firm funkcjonujących zgodnie ze standardami GS1.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2009 09:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

W imieniu Fundacji GS1 Polska oraz klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing zapraszamy do wzięcia...

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach

Poczta Polska wygrała przetarg na ochronę (kontrolę bezpieczeństwa i dostępu) Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w...

Na Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie

Na Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj