logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wincanton optymalizuje transport dla Sara Lee

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wincanton, dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, dokonał optymalizacji łańcucha dostaw dla firm należących do Grupy Sara Lee. W ramach współpracy Wincanton zadbał o transport przesyłek drobnicowych zgodny z zasadami HACCP oraz przesyłek z produktami chemii gospodarczej.

Wincanton rozpoczął współpracę z Grupą Sara Lee od projektu realizowanego dla Sara Lee Coffee and Tea Poland SA, producenta i dystrybutora kawy mielonej, rozpuszczalnej i ziarnistej. Dzięki szybkiemu i bezproblemowemu wdrożeniu oraz osiągnięciu wysokich wskaźników jakościowych, współpraca została rozszerzona o świadczenie usług logistycznych dla Sara Lee Household and Body Care, firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją chemii gospodarczej.

Sara Lee Coffee and Tea Poland SA poszukiwała dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych w celu konsolidacji towarów w jednym magazynie, obsługi magazynowej oraz transportu krajowego drobnicowego, doładunkowego i całopojazdowego, z zachowaniem zasad HACCP. W odpowiedzi na potrzeby Klienta, Wincanton przeprowadził analizę wielkości i miejsc dostaw przesyłek. Ponadto, przeprowadzono analizę wykorzystującą zaawansowane narzędzie CAST. W efekcie Wincanton zaproponował rozwiązanie optymalizujące dotychczasowy łańcuch dostaw Klienta.

Podejście to przełożyło się na osiągnięcie szeregu korzyści, m.in. zyskano szybszą dostawę przesyłek drobnicowych i zmniejszono zanieczyszczenia środowiska poprzez zredukowanie ilości pojazdów realizujących dostawy przesyłek.

- Wincanton spełnił nasze oczekiwania w zakresie realizacji terminowości dostaw przesyłek oraz w zakresie obsługi magazynowej w pełnym łańcuchu dostaw spełniającym zasady HACCP - podsumowuje Piotr Hupało, Kierownik Łańcucha Dostaw Sara Lee.

Satysfakcja Klienta przełożyła się na rozszerzenie współpracy z firmą Wincanton. Sara Lee Household and Body Care poszukiwała dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych w celu obsługi wszystkich zleceń transportowych przy jednoczesnej optymalizacji procesu.

- Podczas naszej współpracy z Wincanton przy wcześniejszym projekcie realizowanym dla Prima - Sara Lee Coffee and Tea Poland SA udało nam się wypracować obustronną otwartość i zaufanie, co przełożyło się na wymierne korzyści i rozszerzenie współpracy w zakresie dostaw przesyłek z produktami chemii gospodarczej. - komentuje Piotr Hupało.

Zanim Sara Lee Household and Body Care podjęła współpracę z Wincanton, wykorzystywała transporty dedykowane, obsługiwane przez wielu drobnych przewoźników lokalnych. Rozwiązanie to było jednak nieefektywne z kosztowego i procesowego punktu widzenia.

Wincanton zaproponował Klientowi model dystrybucji towarów w systemie sieci drobnicowej, pozwalający na realizację dostaw w 24 godziny oraz optymalizację kosztów. Ponadto zostały wdrożone systemy do weryfikacji i kontroli procesów transportowych.
- Jestem przekonany, że koncentracja na potrzebach Klienta i konsekwentne dążenie do doskonałości operacyjnej pozwoliły naszemu Klientowi wypracowywać jeszcze lepszą pozycję na rynku. - mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający CEE, Wincanton.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj