logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Global Forwarding dostarczył elementy tlenowni dla firmy Air Liquide Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Global Forwarding zrealizował dostawę dwóch kompletnych instalacji do separacji powietrza do Zakładów Azotowych Puławy.Firma Air Liquide Polska, bezpośredni odbiorca instalacji, zdecydowała się powierzyć realizację projektu DHL Global Forwarding ze względu na udokumentowane referencje Działu Projektów Przemysłowych spółki oraz duże doświadczenie DHL w zakresie transportu przesyłek ponadgabarytowych. Projekt obejmował transport elementów z portu w Szanghaju na teren Zakładów Azotowych Puławy. Firma DHL Global Forwarding pełniła rolę koordynatora, zapewniając niezbędny know-how, planując, bezpośrednio organizując i nadzorując każdą fazę projektu, który realizowano w dwóch etapach. W pierwszym etapie elementy tlenowni, z których największe ważyły ponad 160 ton, transportowano Wisłą z portu w Gdańsku do nabrzeża w okolicy Puław. Następnie, przy użyciu specjalistycznych zestawów samochodowych, przewożono na teren Zakładów Azotowych w Puławach. Kolejny etap, który objął transport elementów składowych instalacji drugiego zakładu, rozpoczął się od załadunku na statek w Szanghaju ponad 130 elementów instalacji. Po dopłynięciu ładunku do Gdańska, kluczowe elementy zostały przeładowane na barki i na ich pokładach dostarczone do nabrzeża k. Puław. Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe oraz krę pokrywającą Wisłę, część elementów instalacji nadal czeka na przeładunek na samochody.

- Pora roku, na jaką przypadła realizacja projektu dla Air Liquide Polska, wymusiła na zespole Działu Projektów Przemysłowych dedykowanym do jego wykonania pełną elastyczność - powiedział Piotr Iwaniuk, prezes zarządu DHL Global Forwarding - Dzięki naszemu doświadczeniu oraz najwyższym umiejętnościom logistycznym i organizacyjnym projekt udało się zrealizować prawie w całości, mimo zdecydowanie niesprzyjających warunków meteorologicznych.

Do realizacji obydwu etapów projektu zaangażowany został każdy z możliwych środków transportu, z wyjątkiem transportu lotniczego. Oprócz czarteru 2 statków oraz 14 pontonów i barek, konieczne było zorganizowanie 30 standardowych plandek oraz 20 samochodów specjalnych do przewozu ładunków ponadgabarytowych bezpośrednią drogą z portu do Puław. Natomiast ładunki zapakowane w kontenery dostarczone zostały transportem kolejowym.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2010 12:37

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym i światowym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup)...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Flotowy pakiet bezpieczeństwa euroShell

Flotowy pakiet bezpieczeństwa euroShell

Ochrona przed nadużyciami, monitorowanie transakcji oraz pomoc w bieżącej kontroli wydatków floty składają się na...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj