logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

BCS Polska wdroży system obsługi magazynu w DPD Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma BCS Polska wdroży autorski system zarządzania magazynem bcsTiger w polskim oddziale międzynarodowej firmy kurierskiej DPD Polska. System będzie odpowiadał za usprawnienie i optymalizację procesów magazynowych.
 
Dzięki zastosowaniu systemu bcsTiger firma DPD Polska otrzyma narzędzie, za sprawą którego będzie mogła zbierać dane o wysyłkach i przyjęciach towaru, zarządzać ruchami międzymagazynowymi oraz prowadzić monitoring pracy personelu. Dodatkowym usprawnieniem będzie możliwość analizy transferów wewnątrzmagazynowych za pomocą zaawansowanych raportów, przekształconych później w wiedzę biznesową.
 
- System bcsTiger obejmuje swoim zakresem m.in. przeprowadzanie inwentaryzacji - tych zaplanowanych przez kierownika magazynu, jak i tworzonych bezkontekstowo przez magazynierów. Dzięki inwentaryzowaniu wybranej części magazynu, nie będzie już problemu polegającego na blokowaniu działania całego magazynu - stwierdził Filip Michera, kierownik działu sprzedaży, BCS Polska.
 
System umożliwia klarowne śledzenie stanów magazynowych, dając pełen obraz hali z podziałem na strefy, rzędy, kolumny, poziomy i miejsca magazynowe. Oznaczenie lokalizacji w magazynie kodami kreskowymi powoduje, iż praca magazynierów jest szybka i bezproblemowa, a każdy ruch magazynowy - zaplanowany i zarejestrowany. Dzięki zastosowaniu terminali przenośnych pracownicy magazynu uzyskają mobilność i bezpośrednią kontrolę nad realizowanymi dyspozycjami.
 
- Realizowany przez BCS Polska system będzie umożliwiał automatyzację procesów wymiany danych miedzy kontrahentami a magazynami DPD Polska. Zdefiniowane tryby komunikacji umożliwią elastyczne dopasowanie się do systemów Klienta zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Dodatkowym atutem jest dostęp do modułu WWW, który w czasie rzeczywistym pozwala na: złożenie dyspozycji, sprawdzenie stanu magazynowego, dodanie nowego produktu do kartoteki i wiele innych - powiedział Robert Szymański Kierownik ds. projektów logistycznych z DPD Polska.
 
Oddanie wszystkich funkcjonalności systemu przewidziane jest na marzec 2010 roku.

Ostatnio zmieniany piątek, 05 marzec 2010 09:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj