logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Frito Lay usprawnia pakowanie przekąsek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polski oddział firmy Frito Lay, chcąc usprawnić proces pakowania produktów oraz kontrolę procesów magazynowych, zdecydował się na wdrożenie systemu dostarczonego przez krakowską firmę SKK Systemy Kodów Kreskowych SA oraz zakup przemysłowych drukarek etykiet Intermec PX4.

Zanim do sklepów trafią przekąski Frito Lay, najpierw w fabryce w Grodzisku Mazowieckim odbywa się proces pakowania wielu rodzajów produktów, które są wysyłane na różne rynki. Dlatego na tym etapie procesu produkcji bardzo ważny jest sprawny system pakowania i kontroli. Do tej pory przy stanowiskach, gdzie odbywa się pakowanie, korzystano z drukarek sterowanych z komputera PC, które nie były połączone w sieć. System był mało elastyczny i nie dawał możliwości rozwoju. Firma Frito Lay szukała rozwiązania, które poprawiłoby komfort procesu pakowania oraz umożliwiłoby korzystanie z centralnej bazy danych, do której można łatwo dodawać nowe produkty i nowe formaty etykiet. Wybór padł na rozwiązanie firmy SKK Systemy Kodów Kreskowych SA. W ramach współpracy, krakowska firma zaproponowała Frito Lay zastosowanie przemysłowych drukarek etykiet Intermec PX4 z aplikacją serwerową oraz bezprzewodową siecią WLAN. Intermec PX4 to przemysłowa drukarka etykiet o dużej wydajności, przeznaczona do pracy ciągłej (24/7). Jest to urządzenie programowalne (we własnym języku Fingerprint), które może pracować bez połączenia z komputerem, oprogramowanie jest przechowywane w pamięci drukarki. Dostarczono ponad 30 takich drukarek dla stanowisk, gdzie odbywa się pakowanie. Nowe formaty i nowe zawartości istniejących etykiet mogą zostać łatwo dodane przez administratora i umieszczone na serwerze, dzięki czemu są dostępne dla wszystkich podpiętych do sieci stanowisk. Aplikacja pracująca na drukarkach jest napisana w sposób eliminujący możliwość wystąpienia pomyłek, jest prosta w obsłudze i nie wymaga długotrwałego procesu szkolenia operatora. Co więcej, dzięki modułowi rejestracji wykonywanych czynności, wszelkie działania wykonywane przez operatora oraz zdarzenia występujące w systemie są rejestrowane w pliku zdarzeń. Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość rozbudowy o kolejne stanowiska. Dodanie nowego stanowiska będzie polegało na wprowadzeniu drukarki z aplikacją oraz przeprowadzeniu odpowiedniej konfiguracji serwera systemu i drukarki. Warto zaznaczyć, że system pracuje w trybie off-line (wydruk etykiet, archiwizacja wydruku) w przypadku standardowej pracy operator-drukarka. Natomiast system on-line jest wymagany podczas pobierania przez drukarki nowych danych oraz transmisji danych niezbędnych do wydruku raportu. Dodatkową korzyścią, jaką odniosła firma Frito Lay, stosując drukarki Intermec PX4, jest możliwość przygotowywania raportów statystycznych dotyczących tego, co zostało wyprodukowane i jakie produkty trafią do magazynu. Poprawił się także komfort pracy administratora systemu, który może z poziomu swojego komputera wprowadzać zmiany na wszystkich stanowiskach, gdzie odbywa się pakowanie.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Szybka dostawa wprost do domu - kolejna odsłona badań rynku…

Szybka dostawa wprost do domu - kolejna odsłona badań rynku e-commerce DPDgroup

Według raportu Barometr e-shopper najpopularniejszym sposobem dostawy zakupów internetowych w Europie jest przesyłka kurierska na...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek lipca serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans wynajęła blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej z możliwością ekspansji do 6500...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj