logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni buduje kolejny magazyn

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna budowę kolejnych 11 400 m kw. magazynu dla Grupy Neuca. Nowy obiekt ma charakter build-to-suit (BTS) i powstaje na terenie Panattoni Park Poznań I w Gądkach.

Powstający obiekt dla Grupy Neuca to centrum logistyczne o charakterze build-to-suit (BTS), zaprojektowane i realizowane zgodnie ze szczególnymi wymaganiami branży farmaceutycznej, jak i samego klienta. Inwestycję o powierzchni 10 000 m kw. magazynu oraz 1 400 m kw. powierzchni biurowej, charakteryzują przede wszystkim wysokie standardy, zarówno formalne dotyczące przepisów dystrybucji farmaceutyków, jak i technologiczne.

Standardy technologiczne to między innymi kryteria energetyczne - obiekt posiadać będzie dużą izolacyjność ścian. Jest ona następstwem konieczności utrzymania kontrolowanej temperatury, która dla większości produktów nie powinna przekraczać 25°C, a w przypadku części asortymentu powinna być utrzymana na poziomie 15° C czy nawet 8° C, co wynika z wymagań producentów poszczególnych farmaceutyków.

- Specyfika branży farmaceutycznej, a w szczególności hurtowa sprzedaż farmaceutyków do aptek, której liderem w Polsce jest Neuca SA, wymaga niezawodnej logistyki. Potrzeba realizowania nie tylko stałych dostaw farmaceutyków do aptek, ale i dostaw uzupełniających, była przyczyną zwiększenia ilości doków rozładunkowych dla małych samochodów - powiedział Robert Piątek, wiceprezes Neuca SA. W efekcie, obiekt będzie dysponował aż 18 dokami dla samochodów dostawczych typu Van i 4 dokami dla samochodów typu TIR. Centrum logistyczne obsłuży region północno-zachodni i zachodni Polski.

- Poznański BTS dla Grupy Neuca to już drugi projekt realizowany przez Panattoni Europe dla tego  klienta. Pierwszym jest magazyn budowany w podwarszawskim Panattoni Park Ożarów. Obydwa magazyny, o łącznej powierzchni 30 500 m kw., są bliźniaczymi inwestycjami, spełniającymi analogiczne wymagania klienta i obsługują regionalne rynki - powiedział Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS, Panattoni Europe.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj