logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni buduje kolejny magazyn

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna budowę kolejnych 11 400 m kw. magazynu dla Grupy Neuca. Nowy obiekt ma charakter build-to-suit (BTS) i powstaje na terenie Panattoni Park Poznań I w Gądkach.

Powstający obiekt dla Grupy Neuca to centrum logistyczne o charakterze build-to-suit (BTS), zaprojektowane i realizowane zgodnie ze szczególnymi wymaganiami branży farmaceutycznej, jak i samego klienta. Inwestycję o powierzchni 10 000 m kw. magazynu oraz 1 400 m kw. powierzchni biurowej, charakteryzują przede wszystkim wysokie standardy, zarówno formalne dotyczące przepisów dystrybucji farmaceutyków, jak i technologiczne.

Standardy technologiczne to między innymi kryteria energetyczne - obiekt posiadać będzie dużą izolacyjność ścian. Jest ona następstwem konieczności utrzymania kontrolowanej temperatury, która dla większości produktów nie powinna przekraczać 25°C, a w przypadku części asortymentu powinna być utrzymana na poziomie 15° C czy nawet 8° C, co wynika z wymagań producentów poszczególnych farmaceutyków.

- Specyfika branży farmaceutycznej, a w szczególności hurtowa sprzedaż farmaceutyków do aptek, której liderem w Polsce jest Neuca SA, wymaga niezawodnej logistyki. Potrzeba realizowania nie tylko stałych dostaw farmaceutyków do aptek, ale i dostaw uzupełniających, była przyczyną zwiększenia ilości doków rozładunkowych dla małych samochodów - powiedział Robert Piątek, wiceprezes Neuca SA. W efekcie, obiekt będzie dysponował aż 18 dokami dla samochodów dostawczych typu Van i 4 dokami dla samochodów typu TIR. Centrum logistyczne obsłuży region północno-zachodni i zachodni Polski.

- Poznański BTS dla Grupy Neuca to już drugi projekt realizowany przez Panattoni Europe dla tego  klienta. Pierwszym jest magazyn budowany w podwarszawskim Panattoni Park Ożarów. Obydwa magazyny, o łącznej powierzchni 30 500 m kw., są bliźniaczymi inwestycjami, spełniającymi analogiczne wymagania klienta i obsługują regionalne rynki - powiedział Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS, Panattoni Europe.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj